Bell & Ross Vintage BR126 Sport

Tegoroczna kolekcja zegarków firmy Bell & Ross pokazuje, że zmiany w designie to krok we właściwym kierunku. Dowodem na to niech będzie jeden z czasomierzy, który na witryny sklepowe trafi w 2012 roku – model oznaczony numerem BR126.

Szwajcarski producent znany jest głównie z zegarków o opisywanych już przez nas wielokrotnie kwadratowych kształtach (ich design nawiązuje do instrumentów pokładowych zlokalizowanych w kokpitach samolotów). Ostatnio jednak w ramach prezentowanych kolekcji pojawia się coraz więcej czasomierzy o bardziej klasycznym wyglądzie. Ważne, że powstają one z zachowaniem DNA firmy tzn. zachowują cechy charakterystyczne dla designu Bell & Ross.

BR126 na pasku
BR126 na pasku

BR126 to zegarek napędzany automatycznym mechanizmem ETA 2894, który został zamknięty w stalowej kopercie mierzącej 41mm średnicy. Od góry wodoodporną do 100m całość wieńczy wypukłe, szafirowe szkiełko.

BR126 na bransolecie
BR126 na bransolecie

Opisywany model wyposażono w chronograf. Za jego wskazania odpowiadają dwie tarczki: 60-sekundowa (na godz. 3) oraz 30-minutowa (na godz. 9). Małe i stylowe okienko widoczne pomiędzy godz. 4 i 5 pozwala na odczyt aktualnej daty. Centralne wskazówki, indeksy i cyfry (12 i 6) pokryto warstwą substancji świecącej. Natomiast zastosowanie czarnego, nieruchomego bezela sprawia, że całość wyglądem zbyt bardzo przypomina klasyka gatunku – OMEGĘ Speedmaster Moonwatch.

BR126 dostępny będzie na pasku lub stalowej bransolecie.

źródło: Bell & Ross
opracowanie: Tomasz Kiełtyka