Basel 2016: Bell & Ross BR 03-92 i BR 03-94 Desert Type [cena]

Nowe zegarki Bell & Ross zaprojektowano tak, by spełniały wymagania sił powietrznych działających w ciepłych krajach. Ich piaskowy kolor idealnie komponuje się przy tym ze strojami wykorzystywanymi przez pilotów podczas pustynnych misji.

Jeśli interesujecie się zegarkami to z pewnością wiecie, że marka Bell&Ross stawia przede wszystkim na związki z światem wojska i lotnictwa. Flagowy model BR 01 – w kopercie o kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami i tarczą designem nawiązującą do przyrządów pomiarowych samolotu – stał się niejako znakiem rozpoznawczym francuskiej firmy i póki co to on definiuje jej DNA. Liczne, wyprodukowane do tej pory wersje zegarka różni przede wszystkim materiał koperty czy kolorystyka dodatków. W tegorocznej odsłonie również postawiono na te dwie cechy.

Bell&Ross BR 03-94 Desert Type
Bell&Ross BR 03-94 Desert Type

Dostępne będą trzy wersje zegarka – my skupimy się na dwóch modelach mechanicznych. Do ich budowy wykorzystano 42mm koperty z czarnej ceramiki. Bell&Ross wymienia liczne zalety tego materiału: odporność na wysokie temperatury, kwaśny klimat, korozję, erozję jak również hypoalergiczność i niewielką wagę.

Bell&Ross BR 03-92 Desert Type
Bell&Ross BR 03-92 Desert Type

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas głównie do czarnej wersji modelu BR, którą od czasu do czasu wzbogacał kolorowy detal. Kolekcja Desert Type stanowi odejście od nieco już wyeksploatowanej formuły i próbę zawalczenia o serca miłośników militariów oraz modeli określanych czasem jako camouflage.

Bell&Ross BR 03-92 Desert Type
Bell&Ross BR 03-92 Desert Type

Na koniec czas na novum – beżowa tarcza otrzymała strukturę kanapki, jaką od lat z sukcesem stosuje Panerai. Zabieg polega na wycięciu w górnej warstwie indeksów i cyfr, przez które widać warstwę spodnią – w tym przypadku pokrytą czarną substancją świecącą. Cyferblat zabezpiecza od frontu szafirowe szkiełko połączone z dokręcanym na 4 śrubki bezelem. Dokładnie takie samo rozwiązanie stosowano dawniej w instrumentach pokładowych widocznych w kokpitach samolotów.

Prostszy model – ze wskazaniem godzin, minut, sekund i daty – zasili automatyczny mechanizm BR-CAL.302. W wersji wzbogaconej o chronograf w układzie bi-compax (mała sekunda na godz. 3, a licznik 30-minutowy na godz. 9) znajdziemy BR-CAL.301. Oba werki bazują na mechanizmach ETA i dostarczane będą na beżowym pasku ze skóry cielęcej oraz niezwykle wytrzymałym, czarnym pasku wykonanego z syntetyków. Ceny? BR 03-92 Desert Type – 3.400EUR (~15.000PLN), BR 03-94 Desert Type Chronograph – 4.990EUR (~22.500PLN).