Basel 2013: LONGINES Conquest Classic

Nowa rodzina zegarków Longines to klasyczne koperty z zamkniętymi w środku automatycznymi mechanizmami. Linia obejmuje modele przeznaczone zarówno dla panów jak i dla pań.

Simon Baker i jego Conquest Classic
Simon Baker i jego Conquest Classic

Longines od lat pozostaje partnerem większości prestiżowych wyścigów konnych (Chantilly, Hong Kong, Royal Ascot czy Dubaj). Nic więc dziwnego, że nowa linia Conquest Classic inspirowana była właśnie związkiem z tym sportem. Same zegarki nawiązują do tworzonych przez manufakturę z Saint-Imier od 1881 roku chronografów przeznaczonych dla dżokejów i bywalców wyścigów z Nowego Jorku.

Kate Winslet z zegarkiem Longines na nadgarstku
Kate Winslet z zegarkiem Longines na nadgarstku

„Zdobywca” – bo właśnie to w tłumaczniu znaczy „Conquest” – to nazwa, którą Longines zastrzegł w WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) już w 1954 roku. Na przestrzeni dziesięcioleci Conquesty wielokrotnie pojawiały się w portfolio marki. Modele debiutujące w 2013 dostępne będą w trzech rozmiarach.

Longines Conquest Classic dla pań

Longines Conquest Classic - L2.285.5.88.7
Longines Conquest Classic – L2.285.5.88.7

Koperta wersji dla pań otrzyma średnicę 29,5mm i będzie wykonana ze stali, różowego złota lub ich kombinacji. We wnętrzu „obudowy” zamknięto automatyczny, pracujący z częstotliwością 4Hz mechanizm L595.2 (ETA 2000/1). Przy pełnym naciągu, widoczny przez szafirowy dekiel werk zagwarantuje nieprzerwaną pracę przez 40 godzin. Tarcza zegarka dostępna będzie w kilku wariantach: czarnym lub srebrnym (z trzema nakładanymi cyframi oraz nakładanymi, wypełnionymi SuperLuminovą indeksami), z białej masy perłowej lub w kolorze czarnym (z 12 diamentami pełniącymi rolę indeksów). Na cyferblacie znajdziemy ponadto trzy centralne wskazówki: godzinową, minutową oraz sekundową (dwie pierwsze wypełniono Super-LumiNovą). Dopełnienie całości stanowić będzie okienko daty widoczne na godz. 3. Dla osób z bardziej zasobnym portfelem przewidziano możliwość zamówienia modelu z bezelem wysadzanym 30 diamentami Top-Wesselton (dotyczy tylko zegarków z kopertą z różowego złota). Wodoodporny do 50m Conquest Classic w wersji dla pań zestawiono z bransoletą, której materiał koresponduje z kopertą lub czarnym paskiem ze skóry aligatora.

Longines Conquest Classic dla panów

Longines Conquest Classic - L2.785.5.76.7
Longines Conquest Classic – L2.785.5.76.7

Męska część kolekcji została podzielona na dwie grupy. Pierwszą tworzą modele mierzące 40mm. Ich koperty wykonane są – podobnie jak zegarki dla pań – ze stali, różowego złota lub stali połączonej ze złotem. Za napęd posłużył w tym przypadku werk L619.2 (ETA 2892/A2) z rezerwą chodu na poziomie 42 godzin. Analogii z wcześniej opisywanymi modelami jest więcej. Zegarki mają takie same wskazania (godziny, minuty, sekundy i data), wodoodporność (50m) czy zapięcie (klamra z zabezpieczeniem na przyciski). Wybór tarcz zegarków męskich ograniczy się do dwóch kolorów: czarnego lub srebrnego. W obu przypadkach na cyferblacie znajdą się trzy nakładane cyfry arabskie (12, 6 i 9) oraz 9 nakładanych indeksów godzinowych (wypełnionych substancją świecącą). Wskazówki – w zależności od materiału koperty – są rodowane lub wykonane z różowego złota. Sam czasomierz trafi do sprzedaży w połączeniu z bransoletą lub paskiem ze skóry aligatora.

Longines Conquest Classic Chronograph

Longines Conquest Classic - L2.786.5.56.7
Longines Conquest Classic – L2.786.5.56.7

Wisienką na torcie są 41mm modele z chronografem z kołem kolumnowym. Longines do ich produkcji wykorzystał mechanizm L688.2 (ETA A08.L01) z 54-godzinną rezerwą chodu. Na srebrnej lub czarnej tarczy, której dekoracja przypomina tę znaną z Omegi Aqua Terra, znajdziemy datownik (na godz. 4:30) oraz trzy tarczki. Pierwsze dwie są licznikami chronografu (30-minutowy na godz. 3 i 12-godzinny na godz. 6), a trzecia – zlokalizowana na godz. 9 – to mała sekunda. Na cyferblat nałożono „dwunastkę”, logo (uskrzydlona klepsydra) oraz jedenaście wypełnionych luminową indeksów. Podobnie jak w poprzednich przypadkach koperta zegarka oferowana będzie w trzech wariantach materiałowych i zestawiono ją z bransoletą lub paskiem.

Longines Conquest Classic - L2.786.5.56.7
Longines Conquest Classic – L2.786.5.56.7

Z zegarkami na żywo będziemy mieli okazję zapoznać się w Bazylei.

źródło: Longines
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka