Basel 2013: HUBLOT Live

Tegoroczne nowości HUBLOT to przede wszystkim dwa kluczowe modele – Big Bang na UNICO i fenomenalne, futurystyczne MP-05 La-Ferrari.

W tym roku HUBLOT było naszym pierwszym przystankiem na nowej, przeprojektowanej Bazylei. Imponujący, kilkupoziomowy pawilon marki z wielkimi ekranami okalającymi całość przeniesiono na prawie sam początek Hali nr.1.0.

Tegoroczne HUBLOT to, jak już zaznaczyłem we wstępie, dwa modele na czele całej, pokaźnej serii nowości.

Zapewne (co można założyć z dość dużym prawdopodobieństwem) największym komercyjnym hitem HUBLOT a.d.2013 będzie nowy Big Bang. Model, który de facto zbudował sukces HUBLOTA, teraz pojawi się w wielce oczekiwanej wersji z własnym kalibrem chronografu UNICO i z nową, 45.5mm kopertą w (na razie) 4 wersjach – tytanie, tytanie z ceramiką, złocie i złocie z ceramiką.

UNICO
UNICO

Z kolei technicznym pokazem siły manufaktury z Nyonu jest futurystyczne „urządzenie” dedykowane Ferrari i jego najnowszemu dziecku, modelowi La Ferrari. Pochodząca z kolekcji Masterpiece w 100% in-house’owa konstrukcja HUBLOT to wertykalny tourbillon z 11 bębnami sprężyny i 50-dniową (!) rezerwą chodu. Całość zainspirowana została silnikiem samochodu i powstanie w krótkie serii 50 tytanowych egzemplarzy.

MP-05 LaFerrari
MP-05 LaFerrari
MP-05 LaFerrari
MP-05 LaFerrari

Pozostałe nowości marki to min. wysadzany diamentami tourbillon Classic Fusion Skeleton Tourbillon Haute Joaillerie

Classic Fusion Skeleton Tourbillon Haute Joaillerie
Classic Fusion Skeleton Tourbillon Haute Joaillerie

…czy pokazane już chwilę przed BaselWorld modele dla grupy Depeche Mode…

Big Bang Depeche Mode
Big Bang Depeche Mode

…kolekcja Jeans z paskami i tarczami z prawdziwego jeansu…

Jeans
Jeans

…plus modele Snow Leopard Maria Hofl-Riesch Big Bang, Antikythera SunMoon i high-end’owe słuchawki, stworzone wspólnie z marką Monster.

Wszystkie te nowości opiszemy szczegółowo w kolejnych tekstach.

Zdjęcia Live: CH24.PL
Opracowanie: Łukasz Doskocz