Basel 2012: Bell & Ross Horizon

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów w Bazylei, firma Bell & Ross zaprezentowała swój najnowszy, limitowany do 999 egzemplarzy model – BR 01 HORIZON.

Myśląc o firmie Bell & Ross myślimy automatycznie o samolotach, a właściwie instrumentach pokładowych zainstalowanych w kokpicie. Producent przez lata zdążył nas przyzwyczaić, że to właśnie stąd czerpie inspirację dla swoich czasomierzy. Nie inaczej jest tym razem. Po modelach BR 01 COMPASS i BR 01 RADAR przyszedł czas na BR 01 HORIZON.

Wskaźnik położenia
Wskaźnik położenia

Za wzór posłużył tym razem wskaźnik położenia. Ten bardzo ważny element pozwala na monitorowanie ustawienia samolotu względem horyzontu niezależnie od widoczności na zewnątrz.

Bell & Ross BR 01 Horizon
Bell & Ross BR 01 Horizon

Kwadratowa koperta, wykonana ze stali pokrytej czarnym PVD, mierzy 46mm. W jej wnętrzu pracuje popularny, automatyczny werk ETA 2892. Od góry całość zabezpiecza szafirowe szkiełko z antyrefleksem. Zegarek jest wodoodporny do 100m i trafi do odbiorców na gumowym pasku.

Bell & Ross BR 01 Horizon
Bell & Ross BR 01 Horizon
Tarcza zegarka składa się z dwóch poziomów. Pierwszy z nich – umieszczony w tle – jest podobny do tego we wskaźniku położenia. Składa się z dwóch części, które reprezentują niebo (kolor szary) i ziemię (kolor czarny). Części te oddzielono białą linią symbolizującą horyzont. Na pierwszy plan wysunięto warstwę / ring z podziałką godzinową oraz mostek (na godz. 12), skrywający punkt przytwierdzenia wskazówek do mechanizmu. Okienko na godzinie 12 pozwala na odczyt czasu w momencie, gdy wskazówki znajdą się pod mostkiem.

źródło: Bell & Ross
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka