Pasja Frédérique Constant

Pasja Frédérique Constant

Od ponad 300 lat szwajcarskie miasto Genewa uważane jest za stolicę branży zegarmistrzowskiej. Mimo tego, iż w technologii produkcji zegarków wiele się zmieniło, pasja zegarmistrzów do swojego fachu pozostała w Genewie taka sama, jak dawniej.

W tym też mieście swoją siedzibę ma marka Frédérique Constant. W samym sercu zegarmistrzowskiej Genewy, dzielnicy Plan-les-Ouates, została postawiona nowa manufaktura. Jest to wyjątkowe miejsce dla światowego zegarmistrzostwa, swoista mekka manufaktur. W najbliższym sąsiedztwie zadomowiły się Patek Philippe, Vecheron Constantin, Piaget i Rolex.

Manufaktura Frédérique ConstantNowa siedziba Frédérique Constant w Plan-les-Ouates ma powierzchnię 3200m², podzielona jest na cztery piętra i oferuje atrakcyjne miejsce pracy dla około 70 pracowników w sektorze produkcji komponentów mechanizmów i ich montażu, montażu zegarków oraz nadzoru jakości. By zaspokoić rosnący popyt na zegarki, Frédérique Constant był zmuszony zwiększyć swoją moc produkcyjną. Sterowane numerycznie maszyny najnowszej generacji znajdują się w dużej pracowni, gdzie wytwarzane są części. Montaż mechanizmów i zegarków, jak i nadzór jakości ma miejsce na pierwszym piętrze nowego budynku. Podążając za najnowszymi pomysłami produkcyjnymi, warsztaty manufaktury są bardzo przestrzenne.

W 2011 produkcja czasomierzy wyniosła ok. 120. 000 sztuk. Frédérique Constant ze swoim sloganem reklamowym “Live your passion” (Żyj swoją pasją) w dalszym ciągu dąży do pasjonujących postępów i pracuje nad nowymi kolekcjami. Obecne plany, łącznie z nabyciem marki zegarków Alpina, dodają firmie pewności siebie i nadziei na rozwojowy postęp w przyszłości. Celem uczczenia otwarcia nowej manufaktury zaprojektowano specjalny model zegarka Heart Beat Manufacture “Plan-les-Ouates”. Zegarek ten jest wykonany z białego 18 karatowego złota i wyposażony w oryginalny kaliber manufakturowy FC-910, który zaprezentowano po raz pierwszy w 2004 roku. Tarcza zegarka, z klasycznymi cyframi rzymskimi, jest tego samego koloru co nowy budynek- koloru antracytu. Heart Beat Manufacture “Plan-les-Ouates” wyraża klasyczny charakter. Ta pamiątkowa edycja jest limitowana do 188 egzemplarzy.

Aletta i Peter Stas
Aletta i Peter Stas

Rozwój

Dziś Frédérique Constant jest bardzo dynamicznie rozwijającą się firmą. Z roczną produkcją ponad 120.000 sztuk jest współtwórcą sukcesu szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. Manufaktura, jako jeden z niewielu niezależnych producentów, nie tylko utrzymuje, ale i umacnia swoją pozycję na rynku. Swoje przedstawicielstwa firma ma w ponad 40 krajach świata.

Gwarancja jakości

Firma Frédérique Constant kładzie duży nacisk na własny udział we wszystkich fazach produkcji zegarka, od zaprojektowania modelu po końcowe jego testowanie. W tradycyjnej ręcznej produkcji zegarków bardzo ważne jest precyzyjne wykonanie każdego detalu, począwszy od samej koperty po najmniejsze elementy mechanizmu. Do produkcji zegarków używa się tylko materiałów najwyższej jakości. Koperta wytwarzana ze stali szlachetnej lub z 18K złota, mechanizm wysokiej jakości oraz delikatnie polerowany cyferblat chroniony szafirowym szkiełkiem stwarza doskonałą całość.

Manufacture Tourbillon Grand Feu
Manufacture Tourbillon Grand Feu
źródło: Frederique Constant