Tissot Ballade Powermatic 80 z krzemowym włosem balansu – Basel 2017 [video, cena]

Na targach w Bazylei Tissot zaprezentuje modele z kolekcji Ballade – najbardziej przystępne cenowo zegarki z krzemowym włosem. Certyfikowane przez COSC czasomierze z mechanizmem Powermatic 80 będzie można kupić już za niecałe 4.000PLN.

Sprężyna balansowa (czyli „włos”) wykonana z krzemu była do tej pory w szwajcarskich zegarkach zarezerwowana raczej dla modeli z cenami przekraczającymi 20.000PLN. Sytuację postanowił zmienić największy (ilościowo) helwecki gracz w branży, odpowiedzialny za produkcję ponad 4 milionów czasomierzy rocznie – Tissot.

Tissot Ballade Lady
Tissot Ballade Lady

Zasilający kolekcję Ballade mechanizm to Powermatic 80 – a ściślej kaliber C07.811 Si, w którym za bazę posłużył werk ETA 2824. W przeciwieństwie do bazowej Ety, mechanizm zmodyfikowany dla Tissota ma 80-godzinną rezerwę chodu i jest niemal w całości składany i regulowany (podobnie jak Sistem51 firmy Swatch) przez maszyny. Wykorzystanie krzemowego elementu pozwala z kolei zwiększyć odporność na pola magnetyczne oraz wahania temperatur w kontekście precyzji chodu. Niejako potwierdzeniem tych słów jest certyfikat COSC, który otrzymają wszystkie modele z kolekcji Ballade.

Tissot Ballade Gent
Tissot Ballade Gent

Wizualnie Tissot Ballade to klasyczny zegarek dostępny w stalowej kopercie (WR50m), opcjonalnie z elementami w złotym PVD. W wariancie dla panów oferowany będzie w rozmiarze 39mm lub 41mm, a dla pań – 30,6mm lub 32mm. We wszystkich przypadkach pierścień lunety ozdobiono giloszowaniem o wzorze, który pojawia się także na tarczach czasomierzy. Prócz wskazań godzin, minut i sekund, z cyferblatu będzie można odczytać także datę (okienko na godz. 3).

Tissot Ballade Lady
Tissot Ballade Lady

Ceny Tissota Ballade zaczynają się od 3.850PLN (wersja w stali na skórzanym pasku), a kończą na 4.500PLN (wersja na bransolecie z elementami w złotym PVD).