
„Słowny” zegar QLOCKTWO od teraz także w języku polskim
Znany i wielokrotnie nagradzany za design zegar QLOCKTWO od 2019 roku dostępny będzie również w języku polskim. Nad Wisłą producent zaoferuje kilka wariantów materiałowych i rozmiarowych.
Na CH24.PL niezwykle rzadko piszemy o zegarach. A już o zegarach kwarcowych niemal nigdy. Są jednak przypadki, kiedy warto – w formie ciekawostki – przybliżyć te z różnych powodów wyjątkowe. Zwłaszcza, gdy, tak jak w przypadku QLOCKTWO, pojawia się w nich „polski akcent”.

Za projektem QLOCKTWO stoi Marco Biegert i Andreas Funk – niemiecki duet, który postanowił bez wykorzystania wskazówek i cyfr połączyć wskazanie czasu z nowymi technologiami.
QLOCKTWO – jak to działa?
Bazę zegara QLOCKTWO stanowi matryca ze 110 literami (w przypadku polskiej wersji, niektóre są podwójne). Jeśli przyjrzycie się im bliżej, zobaczycie pozornie przypadkowo rozmieszczone słowa związane z czasem – jak się okazuje, niezbędne by opisać godziny i 5-minutowe interwały np. „Za kwadrans pierwsza” czy „Dziesięć po drugiej”.

Każdą z liter podświetlać może biały LED, a w rogu zegarka znajdują się dodatkowe cztery punkty, które – zapalając się kolejno – wskazują na minuty pomiędzy 5-minutowymi odstępami czasu widocznymi na „wyświetlaczu”.

W polskiej wersji językowej zegary QLOCKTWO oferowane będą w rozmiarze Classic (45 x 45 cm) wykonanym ze stali albo stali lakierowanej (Black Pepper lub Red Pepper) oraz w rozmiarze Large (90 x 90 cm) i wersji Rust. W innych opcjach językowych (jest ich łącznie ponad 20) firma oferuje znacznie większy wybór.
Ceny zaczynają się od 1 450 EUR (~6 300 PLN) za wersję Stainless Steel w rozmiarze Classic. Model Rust w opcji Large to już wydatek 7 995 EUR (~35 000 PLN).
