8 pomysłów na prezent dla fana zegarków

Poszukiwanie idealnego upominku dla fana zegarków można skończyć dość szybko, kupując po prostu jeden z nich. Jeśli jednak nie zamierzacie wydawać aż tak dużej sumy, warto rozważyć inne opcje. Jak co roku podpowiadamy, które przedmioty – naszym zdaniem – są warte uwagi, gdzie je kupić i dlaczego mogą się spodobać miłośnikom czasomierzy.

Gorączka przedświąteczna nie zawsze sprzyja udanym decyzjom zakupowym. Szczególnie, kiedy szukamy wyjątkowego upominku dla kogoś o jasno sprecyzowanych gustach. Jeśli tak jak my kochacie zegarki i pod choinką najchętniej znaleźlibyście coś związanego właśnie z nimi, to pokażcie obdarowującym naszą listę. Możecie również śmiało zrobić prezent sami sobie. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji w różnych przedziałach cenowych.


Grafiki zegarkowe

Do posiadania wymarzonej kolekcji zegarków potrzebny jest na ogół spory budżet. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nic dziwnego, że w zasadzie niemożliwym jest kupić wszystko to, co nam się spodoba. Dlatego sugerujemy rozpocząć od zainwestowania w unikatowe grafiki zegarkowe, które po pierwsze cieszą oko, a po drugie – kto wie – mogą okazać się preludium do zakupu samego zegarka. W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Grafiki zegarkowe / foto: Art of Horology
Grafiki zegarkowe / foto: Art of Horology

Grafiki zegarkowe Art of Horology – do kupienia TUTAJ.

Akwarela / foto: etsy.com
Akwarela / foto: etsy.com

Akwarele z zegarkami – do kupienia TUTAJ.

Stylizowana na vintage reklama zegarków / foto: etsy.com
Stylizowana na vintage reklama zegarków / foto: etsy.com

Stylizowane na vintage reklamy zegarków – do kupienia TUTAJ.


Gra zegarkowa

Jak dobrze znasz się na zegarkach? Swoją wiedzę możesz teraz sprawdzić w praktyce odpowiadając na jedno z 330 pytań zawartych w grze Trival Pursuit: Fine Watchmaking. Gra powstała we współpracy z Fundacją Wysokiego Zegarmistrzostwa – The Fondation de la Haute Horlogerie (FHH) powołanej w 2005 roku w Genewie przez trzech założycieli – Grupę Richemont, Audemars Piguet i Girard Perregaux.

Gra Trivial Pursuit
Gra Trivial Pursuit

Gra Trival Pursuit – do kupienia TUTAJ.


Album o zegarkach

Jeśli podobnie jak my lubicie oglądać wszystko, co związane z zegarkami, to z pewnością spodoba się Wam druga część albumu „hashtags and watches” wydana przez naszego duńskiego kolegę – Kristiana Haagena. Książka zawiera zdjęcia czasomierzy wraz z zabawnymi, autorskimi komentarzami, które na co dzień znajdziecie na instagramowym profilu Kristiana. Pierwsza część już się wyprzedała i warto się pospieszyć zanim to samo stanie się z drugą.

Album "hashtags and watches II"
Album „hashtags and watches II”

Album „hashtags and watches II” – do kupienia TUTAJ.


Narzędzia zegarmistrzowskie

Podstawowy zestaw narzędzi zegarmistrzowskich powinien mieć w swojej kolekcji każdy szanujący się fan zegarków. Dzięki nim spokojnie poradzicie sobie np. ze zmianą długości bransolety, czy wymianą paska.

Narzędzia / foto: Bamford London
Narzędzia / foto: Bamford London

Narzędzia Bamford London – do kupienia TUTAJ.


Zegar ścienny

Nasze biura i mieszkania często zdobią mało oryginalne zegary, które kupujemy w sieciówkach budowlano-meblowych. Tymczasem już za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy mieć na ścianie coś nieco bardziej ciekawego. Fanom sztuki popularnej polecamy Swatcha Maxi, miłośnikom klasyki – kultowe modele Mondaine, a posiadającym nieco większy budżet – nowoczesne wzornictwo QLOCKTWO.

Maxi Swatch / foto: swatch.com
Maxi Swatch / foto: swatch.com

Zegary Maxi Swatch – do kupienia TUTAJ.

Zegar Mondaine / foto: mondaine.com
Zegar Mondaine / foto: mondaine.com

Zegar ścienny Mondaine – do kupienia TUTAJ.

Zegar QLOCKTWO / foto: qlocktwo.com
Zegar QLOCKTWO / foto: qlocktwo.com

Zegar QLOCKTWO – do kupienia TUTAJ.


Paski NATO – Omega (i nie tylko)

Zmiana paska to najszybsza droga do odświeżenia wizerunku naszego zegarka. Dla właścicieli czasomierzy Omega marka przygotowała prawie 40 wzorów, dostosowanych do naszego indywidualnego stylu. Do wyboru cała gama kolorów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Paski NATO Omega / foto: omegawatches.com
Paski NATO Omega / foto: omegawatches.com

Paski NATO Omega – więcej szczegółów TUTAJ.

Dobrej jakości NATO znajdziecie również w ofercie Erika’s Originals (TUTAJ) oraz Maurice de Mauriac (TUTAJ).


Etui na zegarki

Kiedy w swojej kolekcji posiadamy więcej niż jeden zegarek warto zadbać o staranne przechowywanie tych, których akurat nie nosimy na nadgarstku. Nie tylko w domu, ale również w podróży.

Etui na zegarki SMYTHSON / foto: mrporter.com
Etui na zegarki SMYTHSON / foto: mrporter.com

Etui na zegarki SMYTHSON – do kupienia TUTAJ.


Spinki do mankietów

Swoją pasję zegarkową można podkreślać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest zaakcentowanie tego faktu nie tylko swoim nadgarstkiem, ale również strojem. Dyskretnym, ale dość charakterystycznym elementem będą odpowiednio dobrane spinki. W ubiegłym roku prezentowaliśmy model oparty o mechanizm czasomierza, dzisiaj pokazujemy nieco bardziej delikatną, ale jakże elegancką wersję inspirowaną fazami Księżyca. Ciekawostkę stanowi fakt, że można je ręcznie ustawiać, oddając jego prawdziwe położenie.

Spinki do mankietów Montblanc
Spinki do mankietów Montblanc

Spinki do mankietów Montblanc – do kupienia TUTAJ.