6 pomysłów na prezent dla miłośnika zegarków

Czarny piątek oficjalnie zwiastuje rozpoczęcie szaleństwa zakupowego związanego ze zbliżającymi się świętami. Aby pod choinką znaleźć coś ciekawego lub po prostu sprawić sobie samemu prezent za dobre sprawowanie przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które naszym zdaniem spodobają się fanom zegarków.

Jak wiadomo najlepszym prezentem dla miłośnika zegarków jest po prostu sam zegarek. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu naszych czytelników nadal czeka na swój wymarzony model, dlatego podpowiadamy, co można wybrać na przysłowiowe otarcie łez. Jeśli znajdziecie się w gronie szczęśliwców i uda Wam się w tym roku sprawić sobie niespodziankę w postaci nowego czasomierza – albo jeszcze lepiej – otrzymacie go w prezencie, z pewnością w jakimś stopniu Wasz głód zegarkowy zostanie zaspokojony. Ale ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by również swoją kolekcję uzupełnić o dodatkowe akcesoria, które cieszą oko, rozwijają pasję i pomagają odliczać czas do kolejnego zegarkowego zakupu.

Spinki mankietowe z elementami mechanizmu zegarkowego

Oficjalny dress-code można nieco ożywić i nadać mu bardziej osobisty charakter wybierając spinki z elementami mechanizmu zegarkowego. Te prezentowane przez nas wyróżniają się nie tylko świetnym wykonaniem, ale również ciekawym, unikatowym designem w stylu vintage.

Spinki mankietowe z elementami mechanizmu zegarkowego / foto: poszetka.com
Spinki mankietowe z elementami mechanizmu zegarkowego / foto: poszetka.com

Spinki – Poszetka.com


Książki

Albumy zegarkowe to zawsze doskonały upominek. Nie tylko poszerzają wiedzę, ale również dopingują i motywują do budowania własnych kolekcji i pisania swoich zegarkowych historii. W tym roku polecamy dwie wyjątkowe pozycje: obszerne opracowanie dot. marki Rolex autorstwa wybitnego dziennikarza i branżowego autorytetu Gisberta Brunnera oraz książkę prezentującą nie tylko wspaniałe czasomierze, ale również opowieści, kryjące się za ich wyborem oraz ludźmi, którzy je noszą – „A Man & His Watch”.

The watch book: Rolex / A Man & His Watch
The watch book: Rolex / A Man & His Watch

Książka – The Watch Book: Rolex – Gisbert Brunner
Książka – A Man & His Watch – Matt Hranek


Grafiki

Dobry pomysł zarówno do biura, jak i do domu. Ciekawa grafika może stanowić unikatową ozdobę, której nie zobaczymy w żadnym innym miejscu. Szczególnej uwadze polecamy projekty holenderskiego artysty prezentujące znane zegarki w nietypowych odsłonach, zarówno w formie plakatów, jak i naklejek na komputer, a dla bardziej zasobnego portfela absolutnie niezwykle, limitowane i podpisane przez autora zdjęcie Paula Newmana z 1978 roku w zegarku Rolex Cosmograph Daytona.

Grafiki i naklejki / foto: Watches and pencils
Grafiki i naklejki / foto: Watches and pencils

Grafiki i plakaty – Watches and pencils.

Zdjęcie Paula Newmana z 1978 roku / foto: Hodinkee
Zdjęcie Paula Newmana z 1978 roku / foto: Hodinkee

Limitowane zdjęcie Paula Newmana – Hodinkee.


Biżuteria

Nie tylko kobiety komponują zegarek z biżuterią. Od wielu lat robi to również znany, duński dziennikarz branżowy Kristian Haagen, zestawiając swoją kolekcję czasomierzy z nietuzinkowymi bransoletami, podobnie zresztą jak wielu innych mężczyzn. Unikatowe projekty można kupić i cieszyć się nimi na własnym nadgarstku. Inną formę biżuteryjnego podejścia prezentuje niemiecka marka Nomos, która przygotowała ciekawy projekt zegara słonecznego w formie pierścienia do noszenia zarówno na palcu, jak i skórzanym rzemyku.

Bransoletki
Bransoletki

Bransoletki – Kristian Haagen

Wisior i zegar słoneczny w jednym
Wisior i zegar słoneczny w jednym

Wisior / zegar słoneczny – Nomos Glashutte


Narzędzia zegarmistrzowskie

Jeśli nie chcemy z każdą błahą sprawą, jak np. skrócenie bransolety lub zmiana paska, odwiedzać zegarmistrza warto mieć w swoim posiadaniu zestaw podstawowych narzędzi zegarmistrzowskich. Oczywiście mówimy tutaj tylko o drobnych czynnościach, pozostawiając te bardziej skomplikowane rękom fachowców.

Narzędzia zegarmistrzowskie / foto: Doliński
Narzędzia zegarmistrzowskie / foto: Doliński

Narzędzia – Doliński


Akcesoria podróżne i paski

Porządne akcesoria podróżne nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim dbają o nasz zegarek, ochraniając przez zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Z kolei paski NATO potrafią całkowicie odmienić jego oblicze.

Akcesoria do zegarków
Akcesoria do zegarków

Paski i etui podróżne: Crown & Buckle