SIHH 2012: Zapowiedzi Baume&Mercier

Spoglądając na zaprezentowane właśnie modele Capeland oraz Linea widać, że pod względem stylistycznym przyszły rok będzie kontynuacją strategii rozpoczętej w 2011.

Capeland to jedna z bardziej rozpoznawalnych kolekcji szwajcarskiego producenta. Linia inspirowana jest historycznym chronografem obsługiwanym jednym przyciskiem z mniej więcej 1948 roku. Cechą charakterystyczną modelu jest dekiel przeszklony szafirowym szkłem o wypukłym kształcie. Rozwiązanie takie można było zaobserwować głównie w zegarkach kieszonkowych produkowanych na początku XIX wieku. Wypukłość ta jest dość mocno wyczuwalna, ale na nadgarstku – o czym miałem okazję się przekonać – nie sprawia dyskomfortu.

Baume&Mercier - Capeland 10068
Baume&Mercier - Capeland 10068

Każdy zegarek z linii Capeland pracuje w oparciu o automatyczny werk z chronografem (z funkcją flyback). Kaliber Bi-compax, wyprodukowany przez La Joux Perret, ma groszkowaną płytę bazową oraz mostki, a także niebieskie śrubki.

Baume&Mercier - Capeland 10068
Baume&Mercier - Capeland 10068

Wahnik ozdobiono wzorem „Côtes de Genève”, a w jego środkowej części znajdziemy symbol „Phi” będący równocześnie logotypem marki.

Aktualną kolekcję Capeland opisywaliśmy TUTAJ. Przyszłoroczny model uzupełni linię o zegarek z czarną, wypukłą tarczą, po której krążyć będą złocone wskazówki (o breguetowskim kształcie). Na zewnętrznym ringu zamieszczono skalę telemetryczna. Dwie tarczki – umieszczone na godz. 3 i 9 – to odpowiednio licznik 30-minutowy oraz mała sekunda. Datę zlokalizowano w okienku na godz. 4:30.

Baume&Mercier - Capeland 10068
Baume&Mercier - Capeland 10068

Zegarek dostarczany będzie na jasnobrązowym, skórzanym pasku ze skóry aligatora z przeszyciem w kolorze ecru.

Baume&Mercier - Linea 10073
Baume&Mercier - Linea 10073

Kolejną nowością, którą pochwaliła się już szwajcarska firma, jest zegarek z kolekcji Linea. Kolekcja ta po raz pierwsz ujrzała światło dzinne w 1987 roku. Dzięki delikatnemu, raczej klasycznemu designowi oraz łatwemu systemowi zmiany bransolety zyskała sporą popularność wśród miłośniczek marki Baume & Mercier.

Baume&Mercier - Linea 10073
Baume&Mercier - Linea 10073

Opisywany model – o numerze ref. 10073 – wyposażono w automatyczny kaliber, którego pracę Panie mogą śledzić przez przeszklony dekiel. Zegarek mierzący 32mm średnicy pozwala na odczyt godzin, minut, sekund oraz daty. Stalowa koperta ma ergonomiczny kształt.

Każdy egzemplarz dostarczany będzie z dwukolorową (polerowano-szczotkowaną) bransoletą i brązowym, satynowym paskiem.

źródło: Baume & Mercier
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka