SevenFriday M3/01 Spaceship Edition [dostępność, cena]

Nowa propozycja designerskiego studia z Zurychu to model inspirowany statkami kosmicznymi i filmami science-fiction. Zegarek bazuje na elementach DNA młodej marki, ale z zupełnie świeżym podejściem do stylistyki tarczy.

M3 jest trzecią kolekcją w krótkiej, ale jakże owocne historii malutkiej marki SevenFriday. Tym razem, w przeciwieństwie do serii P, M, Q, V (nasz test TUTAJ) i S, po inspiracje sięgnięto do świata fantastyki i klasycznych filmów S-F. M3, choć łączy w sobie kilka elementów charakterystycznych dla zegarków SF, ma przeprojektowany, mocno trójwymiarowy cyferblat, który imitować ma formy statku kosmicznego. Kilkupłaszczyznowa powierzchnia z polerowanych, piaskowanych i ziarnistych elementów w ciemnoszarym kolorze „gunmetal” tworzy coś na kształt litery Y, z wycięciem po lewej stronie.

SevenFriday M3/01 Spaceship Edition
SevenFriday M3/01 Spaceship Edition

W wycięciu tym widoczne są trzy białe, obracające się dyski, których zadaniem jest wskazanie aktualnego czasu: kolejno (od lewej) godzin, minut i sekund. Odpowiednie wartości pomagają odczytać czerwone wskaźniki – jedyny kolorystyczny akcent na monochromatycznej kompozycji.

M3/01 opakowany jest w typową dla SF stalową kopertę w kształcie kwadratu z wyoblonymi rogami. Mierząca 47 x 47.6 mm obudowa (WR30m) ma gumowe flanki, wypolerowany czarny bezel z osadzonymi w nim utwardzonym, mineralnym szkłem i pełny dekiel z wbudowanym chipem NFC. Chip ten pozwala na szereg wirtualnych bonusów (m.in. gwarancja autentyczności) związanych z zegarkiem, obsługiwanych przy pomocy aplikacji na smartfony. Z kopertą zintegrowany jest pasek ze skóry cielęcej z gumowymi wstawkami.

Mechanicznie M3/01 to stosowany przez markę od początku, sprawdzony i budżetowy kaliber Miyota 8215 z 42h rezerwą chodu.

Zegarek pojawi się w internetowym sklepie SevenFriday 2 marca, w cenie 1.294EUR (~5.430PLN).

SevenFriday M3/01

Producent SevenFriday
Nazwa modelu M3/01
Ref. M3/01
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Miyota 8215
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 47x47.6
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany
Cena (PLN) 5430