Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki” Limited Edition [dostępność, cena]

Kolejny model dołączy niebawem do popularnej kolekcji Presage Cocktail. Inspiracją znowu była kreacja z tokijskiego baru Star, a zegarek tym razem dostępny będzie w trzech wersjach.

Presage Cocktail zadebiutował na rynku rok temu i z miejsca zachwycił kolekcjonerów. Jak zwykle przystępne finansowo zegarki zaoferowały znakomity stosunek jakość/cena i – co w tym wypadku najistotniejsze – gamę pięknych, kolorowych, giloszowanych cyferblatów, wzorowanych na całej palecie koktajli. Alkoholowych inspiracji dostarczył Seiko Hisashi Kishi – barman z prestiżowego Star Bar Ginza w Tokio. Najnowszą jest koktajl o trudnej do wymówienia nazwie „Fuyugeshiki”. Z japońskiego słowo to oznacza zimową scenerię. W zegarkach – w wersji dla niej i dla niego – imitować ją mają cyferblaty.

Srebrna tarcza wszystkich trzech modeli ma specyficzny, przypominający pokrytą śniegiem ziemię wzór – coś na kształt motywu „snowflake” z droższych Grand Seiko. Na tak przygotowaną powierzchnię Seiko nałożyło fazowane indeksy, czarną podziałkę i parę fazowanych, ładnie wykończonych wskazówek oraz malowany na niebiesko sekundniki.

Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki”
Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki”
Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki”
Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki”

W modelu Ref.SSA385J1, zaopatrzonym w komplikację analogowej daty i rezerwy chodu, na tarczy umocowano (na godz.6) małą tarczę ze szlifem ślimakowym, a centralnie dołożono dodatkową wskazówkę rezerwy. Pod mineralnym deklem zegarków pracują automatyczne kalibry Seiko – 4R57 lub 4R35. Oba z około 41h rezerwą chodu, stop-sekundą i dokręcaniem z koronki.

kaliber 4R35
kaliber 4R35

Pierwszy raz przy okazji modelu z kolekcji Presage Cocktail Seiko zdecydowało się pokazać trzy wersje zegarka – dwie męskie i jedną damską. Męskie mają stalowe koperty o średnicy 40,5 mm, damska 33,8 mm. Wszystkie są od góry zamknięte utwardzonym szkłem mineralnym Hardlex i zestawione ze stalowymi bransoletami.

Seiko Presage Cocktail „Fuyugeshiki” będzie limitowany. Powstanie po 7.000 numerowanych sztuk obu modeli męskich oraz 5.000 egzemplarzy zegarka dla pań. Ref.SSA385J1 wyceniono na 530EUR (~2.280PLN). Prostszy Ref.SRPC97J1 to koszt 440EUR (~1.890PLN), zaś damski SRP843J1 kosztować będzie 415EUR (~1.790PLN).