Rado Tradition Captain Cook MKIII Automatic [cena]

Nowy diver Rado ma przypomnieć, że historia firmy zaczęła się o wiele wcześniej niż produkcja zegarków z ceramiki, z których marka dziś słynie. Tradition Captain Cook MKIII wyróżnia odważna kolorystyka i sporych rozmiarów koperta z tytanu.

Rado to marka kojarzona obecnie przez większość osób z nowoczesną, odporną na zarysowania ceramiką hi-tech – ale nie zawsze tak było. Kiedyś firma projektowała i budowała niezwykle ciekawe zegarki dla nurków, o czym mieliśmy okazję przekonać się rok temu, kiedy zadebiutowała reedycja divera z 1962 roku – Capitan Cook. Okazuje się, że ten niewielki, świetnie wykonany czasomierz (jego obszerną recenzję znajdziecie TUTAJ) skradł nie tylko moje serce, ale spodobał się również klientom i kolekcjonerom. To z kolei sprawiło, że Rado postanowiło teraz stworzyć model, który – choć czerpie z projektu Captain Cook MKII z 1962 roku – utrzymany jest w krzykliwej kolorystyce połączonej z dużą kopertą o kształcie beczułki (tonneau). Wizualnie kojarzy się raczej ze stylistyką lat 70..

Rado Tradition Captain Cook MKIII
Rado Tradition Captain Cook MKIII

Obudowa zegarka powstała z piaskowanego tytanu (grade 5). Od góry wieńczy ją mocno wypukłe, szafirowe szkiełko z antyrefleksem, a od dołu tytanowy, dokręcany dekiel. Wodoszczelna do 220 m całość ma 46,8 x 48,3 x 13,9 mm co nawet bez mierzenia pozwala stwierdzić, że potrzeba dość sporego nadgarstka, żeby Tradition Captain Cook MKIII wyglądał na nim dobrze.

Zamiast zewnętrznego bezela nurkowego Rado zastosowało wewnętrzny, obrotowy pierścień, sterowany przy pomocy koronki na godz. 2. Pierwszy kwadrans widocznej na nim skali wyróżnia kolor żółty. Pozostała część jest biała. Podobnie sytuacja ma się z resztą tarczy. Luminowa na nakładanych indeksach (na godz. 1, 2 oraz 3) oraz centralna wskazówka minutowa i sekundnika są żółte. W pozostałej części czarnego, ozdobionego szlifem słonecznym cyferblatu dominują akcenty białe. Projekt jest spójny i gdyby tylko zegarek był mniejszy – z chęcią bym go dla Was przetestował.

Rado Tradition Captain Cook MKIII
Rado Tradition Captain Cook MKIII

Za napęd modelu Rado Tradition Captain Cook MKIII posłużył mechanizm ETA C07.621, czyli taktowany na 3Hz automatyczny werk z 80-godzinną rezerwą chodu.

Zegarek będzie dostępny na czarnym, tekstylnym pasku z szarymi przeszyciami i wyceniono go na 2.550USD (~9.500PLN). Na sklepowe półki powinien trafić w okolicy października / listopada.

Rado Tradition Captain Cook MKIII

Producent Rado
Nazwa modelu Tradition Captain Cook MKIII
Ref. 764.6030.3.117
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu ETA C07.621
Rezerwa chodu (h) 80
Tarcza czarna
Koperta tytan
Średnica (mm) 46,8 x 48,3
Wysokość (mm) 13,9
Wodoszczelność inna
Pasek tekstylny