POLPORA Terra Albus

Od narodzin zielonogórskiej marki POLPORA minęło już 5 lat. Zaprezentowany z tej okazji model Terra Albus, to pierwszy polski mechaniczny czasomierz dedykowany bezpośrednio Paniom.

Dokładnie 5 lat (i kilka miesięcy) temu Krzysztof Janczak postawił sobie nad wyraz ambitny – z perspektywy specyfiki naszego rynku – cel stworzenia nowej marki zegarkowej, tworzącej czasomierze „Made In Poland”. Nieco zapomniany już w krajowym wydaniu fach, choć na zupełnie inną skalę, zadomowił się w Zielonej Górze pod szyldem POLPORA.

Przez 5 krótkich lat swojego istnienia firma przygotowała już przeszło 19 różnych modeli składających się na łącznie 350 czasomierzy (z wynikającego z wielu czynników założenia, każdy nowy model powstaje w krótkiej, limitowanej serii). Najnowsze dziecko marki, celebrujące wspomniane 5 urodziny, to wpisany w kolekcję Elementum model Terra Albus – ukłon firmy w kierunku piękniejszej części amatorek mechanicznego zegarmistrzostwa.

Terra Albus
Terra Albus

Terra Albus początkuje projekt firmy, który w rezultacie ma zaowocować cała serią damskich odpowiedników każdego z 4 modeli serii Elementum: Terra, Ignis, Aqua i Aer. Na pierwszy ogień poszedł model Terra, w wersji kobiecej opatrzony przyrostkiem Albus (z łać: biel). Jak wskazuje nazwa, zegarek utrzymany jest w białej, delikatnej kolorystyce z kilkoma ciekawymi kontrastami. 38.5mm, stalowa koperta otrzymała pokrycie czarnym PVD za wyjątkiem bezela, wypolerowanego na wysoki połysk. W kopercie zamknięto tarczę z masy perłowej w pastelowych barwach, zestawioną ze stalowymi, niklowanymi indeksami i wskazówkami.

Wewnątrz „obudowy”, pod szafirowym deklem, pracuje automatyczny kaliber ETA 2824-2 wykończony pasami genewskimi, perłowaniem, termicznie barwionymi na niebiesko śrubkami oraz personalizowanym, grawerowanym wahnikiem.

Każdy z 7 egzemplarzy limitowanej serii dostępny jest na pasku ze skóry aligatora w kolorze śnieżnej bieli. Jak podkreśla Krzysztof Janczak, każdy zegarek będzie na swój sposób unikatowy – tarcza z masy perłowej nigdy bowiem nie ma identycznego wzoru.

Źródło: Polpora
Opracowanie: Łukasz Doskocz