Oris Divers Sixty-Five Bi-Colour ‚Bico’ – Basel 2019 [zdjęcia live, cena]

Do cieszącej się niesłabnącą popularnością kolekcji Sixty-Five firma Oris dorzuciła na tegorocznym Baselworld model w bikolorze. Nie jest to jednak standardowe połączenie, bo zamiast złota wykorzystany został brąz.

Kolekcja Sixty-Five stała się na przestrzeni raptem kilku lat jedną z ulubionych budżetowych propozycji kolekcjonerów zegarków. Zainspirowany modelem z 1956 roku diver łączy w sobie estetykę vintage i poziom wykonania godny współczesnej marki z tego przedziału cenowego (poniżej 10 000 PLN). Nie ma się więc co dziwić, że „65” gości na naszych łamach regularnie, na czele z dwoma testami: modelu premierowego TUTAJ oraz wersji powiększonej i ze srebrnym cyferblatem TUTAJ.

Oris Divers Sixty-Five 42mm
Oris Divers Sixty-Five 42mm

Na tegorocznym, marcowym Baselworld kolekcja „sześćdziesiątek piątek” rozszerzyła się jeszcze o kilka nowych pozycji, w tym pierwszy w serii model Bi-Colour. Co ciekawe jednak, Oris do tematu nie podszedł standardowo.

Oris Divers Sixty-Five Bi-colour
Oris Divers Sixty-Five Bi-colour

W zegarmistrzostwie z góry przyjęło się uważać, że Bi-Colour to połączenie jakiegoś białego i złotego metalu, najczęściej stali z żółtym albo różowym złotem. Oris złota używa sporadycznie (nie ta półka cenowa), ale ma za to w swoim portfolio brąz i to ten właśnie metal zestawiono ze stalą w nowej referencji. 40 mm Oris Divers Sixty-Five „Bico” z brązu zrobiony ma obrotowy, nurkowy bezel oraz środkowe ogniwa bransolety. Poza nią model dostępny będzie również w nieco bardziej eleganckiej wersji ze skórzanym, brązowym paskiem.

Oris Divers Sixty-Five Bi-colour
Oris Divers Sixty-Five Bi-colour

Z brązowym bezelem projektanci połączyli niebieski, lakierowany kolor cyferblatu, z aplikowanymi indeksami, dyskretnym i małym datownikiem oraz zestawem prostych wskazówek. Aplikacje mają kolor różowego złota (PVD), ładnie współgrający z zewnętrznymi elementami całości.

Wewnątrz zamkniętej od spodu pełnym deklem koperty pracuje automatyczna Sellita SW200-1 z 38h rezerwą chodu.

Diver Sixty-Five Bi-Colour na bransolecie wyceniony został na 8 800 PLN. Na pasku będzie nieco tańszy – 8 000 PLN.

Oris Divers Sixty-Five Bi-colour
Oris Divers Sixty-Five Bi-colour

Oris Divers Sixty-Five Bi-Colour

Producent Oris
Nazwa modelu Divers Sixty-Five Bi-Colour
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Sellita SW 200-1
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza niebieska
Koperta stal i brąz
Średnica (mm) 40
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta