Oris ChronOris Movember Edition [dostępność, cena]

W 2019 roku Oris ponownie wesprze akcję Movember. Środki na ten cel pochodzić będą ze sprzedaży specjalnej wersji modelu ChronOris, z opatrzonej na pasku charakterystycznymi wąsami.

Oris już trzeci rok z rzędu połączy siły z Fundacją Movember. Założona ponad dekadę temu instytucja swoją nazwę zawdzięcza zlepkowi słów moustache (wąsy) i November (listopad), a jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn – przede wszystkim tych dotyczących raka prostaty oraz jąder. Aby wyrazić swoje poparcie dla akcji wystarczy zapuścić w listopadzie wąsa, który jest jej znakiem rozpoznawczym (i logiem zarazem) albo wziąć udział w The Distinguished Gentleman’s Ride, partnerem którego w Warszawie jesteśmy (patrz TUTAJ). Oczywiście mile widziane pozostaje wsparcie finansowe, a to – poza bezpośrednią wpłatą środków na konto fundacji – można wyrazić również dokonując zakupu specjalnie przygotowanego na ten cel zegarka Oris. Po modelu Divers Sixty-Five w 2017 roku i Big Crown Pointer Date 12 miesięcy temu, teraz za bazę dla „wąsatego” zegarka posłużył ChronOris.

Oris Chronoris Movember Edition
Oris Chronoris Movember Edition

Model ChronOris zadebiutował w ofercie firmy z Hölstein w latach 70. minionego stulecia. W 2017 roku powrócił w odświeżonej wersji (o reedycji pisaliśmy TUTAJ), a teraz – po drobnym liftingu tarczy – ponownie trafi na sklepowe półki.

ChronOris Movember Edition otrzymał stalową, nieco beczułkowatą kopertę o średnicy 39 mm i klasie wodoszczelności 100m. Widoczne z jej prawej strony koronki służą do ustawiania czasu i daty (ta na godz. 4) oraz do sterowania wewnętrznym, obrotowym pierścieniem z podziałką minutową (ta na godz. 2).

Oris Chronoris Movember Edition
Oris Chronoris Movember Edition

Na czarną tarczę trafiły indeksy z białej Super-LumiNovy otoczone złotymi znacznikami i białą podziałką. Złote są również centralne wskazówki – poza czerwonym sekundnikiem. Zamknięty pod wypukłym, szafirowym szkiełkiem cyferblat wydaje się być spójny i nieprzekombinowany.

Pod pełnym, grawerowanym deklem zamknięto z kolei kaliber 733, czyli mechanizm z automatycznym naciągiem na bazie Sellity SW 200-1. Taktowany na 4Hz werk zapewnia skromną na dzisiejsze czasy, 38-godzinną autonomię chodu.

Oris Chronoris Movember Edition
Oris Chronoris Movember Edition

ChronOris Movember Edition dostępny będzie w wersji na skórzanym pasku (z odciśniętym wąsem – logo akcji Movember) lub na bransolecie. W pierwszym przypadku cenę ustalono na 1 900 CHF (~7 600 PLN), a w drugim 2 100 CHF (~8 400 PLN). W komplecie – wraz z podróżnym etui – znajdzie się także pasek NATO.

Oris Chronoris Movember Edition

Producent Oris
Nazwa modelu Chronoris Movember Edition
Ref. 01 733 7737 4034-Set
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Oris 733 (SW 200-1)
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany, bransoleta