Ophion 786 Vélos [dostępność, cena]

Butikowy Ophion prezentuje trzeci zegarek w swojej krótkiej historii. Vélos jest najbardziej zaawansowanym projektem marki, wyróżniającym się giloszowanym maszynowo cyferblatem i kopertą wykonaną przez samego Kariego Voutilainena.

Raptem 4 lata liczy sobie historia marki Ophion, a już zdążyła zaznaczyć swoją obecność w zegarkowym świecie micro-brandów. Hiszpanie postawili na klasykę i inspiracje największymi niezależnego zegarmistrzostwa. Te można było odnaleźć zarówno w premierowym modelu 960 jak i drugim w kolekcji, opatrzonym numerem 786. Szczególnie druga propozycja Ophiona pokazała, na czym wzorują się jej twórcy, ewidentnie ceniący sobie klasyczne zegarmistrzostwo z nutką stylistycznej fantazji. 786 Vélos jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym projektem w dorobku firmy, jeszcze mocniej eksplorującym wykończenie detali zegarka. Ophion aplikuje je maszynowo, ale finalny efekt jest więcej niż satysfakcjonujący, a dodatkowo udało się utrzymać rozsądną cenę gotowego zegarka.

Ophion 786 Vélos
Ophion 786 Vélos

Vélos w nazwie nowego modelu to z greckiego „strzała” – w zegarku zobrazowana w postacie dużej, zakończonej otwartym grotem wskazówki godzinowej. Osadzoną ją, wraz z zakrzywioną wskazówką minutową i sekundnikiem, nad czteroelementowym cyferblatem. Bazę stanowi metalowy dysk, na który trafia kolejno wycięty pierścień minutowy, 12 nałożonych indeksów breguetowskich oraz wewnętrzny ring z logotypem i nazwą marki.

Ophion 786 Vélos
Ophion 786 Vélos

Tarcza dostępna będzie w dwóch wariantach wykończenia. Prostszy to metalowa baza ozdobiona koncentrycznym szlifem. Bardziej skomplikowany (i droższy) to dysk ozdobiony aplikowanym CNC giloszowaniem. Można będzie też wybrać między niebieskim, srebrny albo łososiowym kolorem.

Od góry i od dołu kopertę 786 Vélos zamykają szafirowe szkła z antyrefleksem. Sama koperta zegarka kojarzyć się Wam może na pierwszy rzut oka z produktami znanego i uznanego niezależnego zegarmistrza – Kariego Voutilainena. Skojarzenie to będzie jak najbardziej zasadne, bowiem najnowsza obudowa w kolekcji Ophiona powstaje w należącym do Kariego atelier Voutilainen-Cattin S.A.. Zrobiona ze stali konstrukcja ma charakterystyczne, dospawane uszy w formie mocno wyoblonych łez, 39 mm średnicy, 10,45 mm grubości i 20 mm rozstaw uszu, w których montowany jest pasek ze skóry.

Przeszklony dekiel koperty osłania wykonywany dla Ophiona przez manufakturę Soprod, ręcznie nakręcany kaliber TT 718 z 5-dniową rezerwą chodu oraz mostkami wykończonymi ręcznie aplikowaną strukturą ziarna i polerowanymi rantami.

kaliber TT 718
kaliber TT 718

Ophion 786 Vélos ze „szlifowanym” cyferblatem w kolorze niebieskim albo srebrnym wyceniony został na 2 580 EUR (~11 200 PLN). Wersja z giloszem, dostępna w wariancie niebieskim, srebrnym lub łososiowym, kosztuje 2 870 EUR (~12 470 PLN). Obie ceny nie zawierają podatku i kosztów wysyłki. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w listopadzie.

Więcej o marce Ophion przeczytacie TUTAJ.

Ophion 786 Vélos

Producent Ophion
Nazwa modelu 786 Vélos
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu TT 718
Rezerwa chodu (h) 120
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Wysokość (mm) 10,54
Pasek skórzany