MING 17.03 Blue i Ultra Blue – pierwsze urodziny marki [dostępność, cena]

Założona przez grupę zegarkowych pasjonatów marka MING zdmuchnęła właśnie pierwszą świeczkę na urodzinowym torcie. Jubileusz celebruje dwiema specjalnymi edycjami modelu z komplikacją GMT.

Dokładnie rok temu po raz pierwszy napisaliśmy o nowej marce o niewiele mówiącej nazwie MING. Brand powstał z inicjatywy grupy kilku kolekcjonerów, a nazwę swoją zaczerpnął od imienia autora projektu – Minga Theina. Premierowy zegarek o sygnaturze 17.01 (patrz TUTAJ) wyróżniał się formą i estetyką, zdecydowanie oryginalną na tle całej masy wtórnych i odtwórczych projektów. Chwilę po nim światło dzienne ujrzał dużo droższy, wyposażony w kaliber Schwarz Etienne, model 19.01 z szafirową, przydymioną tarczą. Przy okazji zeszłorocznego Baselworld MING po cichu pokazał trzeci już w swojej krótkiej egzystencji zegarek – 17.03. Model ten jest pierwszym w portfolio marki z komplikacją – dyskretnie wkomponowanym w tarczę wskazaniem czasu w drugiej strefie.

MING 17.03
MING 17.03

Pierwotnie tytanowy 17.03 oferowany był z bordowym lub czarnym cyferblatem. Teraz dołączą do niego dwie limitowane edycje Blue.

MING 17.03 Ultra Blue
MING 17.03 Ultra Blue

Ultra Blue – bardziej ekskluzywna z dwójki – ma 38 mm kopertę z tytanu, ręcznie barwionego termicznie na niebiesko. Procesem zajmuje się sam Ming Thein, a każda koperta z liczącej sobie 25 egzemplarzy serii ma nieco inny charakter i odcienie granatu oraz fioletu. Do zestawu dorzucona jest również termicznie niebieszczona klamerka i pasek z granatowej alcantary. W parze z kolorem koperty pod szafirowym szkłem zegarka zamknięta została metalicznie niebieska tarcza z indeksami z luminowy, wewnętrznym dyskiem GMT i parą tytanowych wskazówek.

Taki sam cyferblat trafi do szerzej dostępnej wersji Blue (125 egzemplarzy), zaopatrzonej w kopertę ze szczotkowanego tytanu i tytanową, również szczotkowaną bransoletę.

Mechanika zegarków to automatyczny kaliber Sellita SW330-1 z 42h rezerwy chodu i 4-Hercowym balansem, wyregulowanym w pięciu pozycjach.

Obie niebieskie wersje MING 17.03 Blue sprzedawane będą w zestawie z dwoma dodatkowymi paskami z nubuku i dwiema dodatkowymi klamerkami. Każdą ze 125 sztuk 17.03 Blue wyceniono na 1.825CHF (~6.950PLN) z bransoletą i o 300CHF mniej z paskiem. Ultra Blue to koszt 2.500CHF (~9.500PLN), ale… wszystkie 25 sztuk sprzedało się na pniu chwilę po stracie internetowej sprzedaży.

Więcej o MING, łącznie z internetowym sklepem marki, znajdziecie TUTAJ.