Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman” [dostępność, cena]

Po niekwestionowanym sukcesie pierwszej edycji Speedmastera „Speedy Tuesday” Omega idzie za ciosem i prezentuje kolejny zegarek dedykowany inicjatywie stworzonej przez FratelloWatches. Tym razem inspiracją był kultowy „Ultraman”.

Raptem półtora roku temu światło dzienne ujrzał zegarek, do którego powstania doprowadził #SpeedyTuesday – wymyślony przez Roberta-Jana Broera hashtag, zadedykowany jego ukochanemu zegarkowi. Z czegoś, co na początku było ledwie przypadkowym znaczkiem na Instagramie, powstał niemal społeczny ruch kolekcjonerów rozmiłowanych w zegarku, który poleciał w kosmos. Pierwszy #SpeedyTuesday (więcej o nim TUTAJ), zainspirowany modelem Project Alaska III, sprzedał się na pniu w raptem 4 godziny. Niemal od razu każdy egzemplarz zyskał też na wartości, a w kolejce ustawiło się kilka tysięcy kolekcjonerów, którzy nie byli dostatecznie szybcy, by zarezerwować swój egzemplarz.

Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”
Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”

Wiedziona komercyjnym i wizerunkowym sukcesem Omega, do spółki z FratelloWatches, przygotowała drugą odsłonę modelu dedykowanego #SpeedyTueasday. Ponownie limitowany w liczbie 2012 egzemplarzy, ponownie dostępny w rezerwacji online (TUTAJ – o ile już nie wyprzedany) zegarek tym razem nawiązuje do japońskiego fantasy. „Ultraman” to postać z japońskiej kreskówki, stworzona przez Eiji Tsuburaya i studio Tsuburaya Productions. W odcinku „Return of Ultraman” z początku lat 70. ubiegłego stulecia pojawił się Speedmaster Moonwatch w charakterystycznej wersji z pomarańczowym sekundnikiem stopera. Ta referencja od zawsze budziła spore kontrowersje, o czym przeczytacie więcej i w detalach na Fratello – TUTAJ.

Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”
Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”

W zgodzie z głównym, pomarańczowym motywem oryginalnego „Ultramana”, #SpeedyTuesday2 także jest pomarańczowy w detalach. Poza sekundnikiem, na pomarańczowo pokolorowane są także aplikacje nad indeksami godzinowymi, napis „Speedmaster” na tarczy oraz „Tachymetre” na bezelu. Pomarańczowe są 3 pierwsze minuty skali na tarczy 30-minutowej (przez dokładnie tyle Ultraman mógł utrzymywać swoją supermoc) oraz ukryty, widoczny tylko w świetle UV wizerunek Ultramana, wkomponowany w tarczę małego sekundnika. Na tarczy znajdziemy także indeksy z luminowy i stare logo Omegi, powtórzone także na koronce.

Technicznie zegarek oparty jest na standardowej wersji Professional, z 42 mm kopertą ze stali, hesalitowym szkłem, pełnym deklem i manualnie nakręcanym kalibrem 1861 w środku.

Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”
Omega Speedmaster #SpeedyTuesday Limited Edition “Ultraman”

Zamknięty w specjalnym, heksagonalnym pudełku zegarek dostarczany będzie z dwoma paskami: czarno-pomarańczowym NATO oraz czarną skórą z pomarańczowymi akcentami. W zestawie znajdzie się także narzędzie do ich zmiany połączone z latarką UV.

Jeden egzemplarz Speedmastera #SpeedyTuesday Limited Edition „Ultraman” wyceniono na 25.400PLN. Swój egzemplarz zarezerwować można TUTAJ.