Omega Seamaster Aqua Terra PyeongChang 2018 Limited Edition [cena]

Co prawda zmagania w ramach najbliższych zimowych Igrzysk Olimpijskich rozpoczną się dopiero za dwa lata, ale Omega – oficjalny chronometrażysta imprezy – pokazała już pierwszy dedykowany temu wydarzeniu zegarek.

PyeongChang to powiat w Korei Południowej, który w dniach 9 – 25 lutego 2018 roku będzie gospodarzem kolejnej zimowej Olimpiady. Odbywająca się co 4 lata impreza przyciąga przed ekrany telewizorów i na trybuny mnóstwo miłośników sportów takich jak hokej, bobslej, łyżwiarstwo figurowe, biegi i skoki narciarskie oraz narciarstwo alpejskie. Wszystkie zegary odmierzające w trakcie rywalizacji czas sygnowane będą logo Omegi, wieloletniego partnera igrzysk. Tradycją stało się już, że Szwajcarzy przygotowują na tę okazję objęty limitacją zegarek.

Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE
Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE

W porównaniu do stworzonego na tegoroczne, letnie igrzyska w Rio mocno sportowego modelu Seamaster Bullhead, południowokoreańskim rozgrywkom towarzyszyć będzie dość elegancka Aqua Terra. Od strony tarczy, na pierścień z podziałką minutową trafił napis PYEONGCHANG 2018, którego barwy odnoszą się do kolorów kół olimpijskich. Liczbę 2018 umieszczono w takim miejscu, że zarówno 20, jak i 18 idealnie odwzorowują minuty na wspomnianej skali.

Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE
Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE

Od strony mechanicznej Omegę Seamaster Aqua Terra “PyeongChang 2018” Limited Edition zasili Calibre 8500 – werk z wychwytem współosiowym Co-Axial, dwoma bębnami sprężyny i podwyższoną odpornością na pola magnetyczne. Dokładnie ta sama konstrukcja trafiła do zegarka przygotowanego na potrzeby ostatnich przygód Jamesa Bonda – Spectre. W wersji „olimpijskiej”, na szkło dekla naniesiono logo Igrzysk Olimpijskich PyeongChang, a numer egzemplarza wygrawerowano na flance mierzącej 41,5mm średnicy stalowej koperty.

Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE
Omega Seamaster AT PyeongChang 2018 LE

Za każdy z 2018 egzemplarzy – bo tyle wyniesie limitacja – trzeba będzie zapłacić 5.300EUR (~23.500PLN). Zegarek trafi do sprzedaży w specjalnym, okolicznościowym pudełku.