Nomos Glashütte Autobahn, inspirowany prędkością – Basel 2018 [dostępność, cena]

Zaprojektowana przez uznanego designera Wernera Aisslingera kolekcja Autobahn łączy w sobie charakterystyczne elementy stylistyki Nomosa i sportowe detale, subtelnie inspirowane motoryzacją.

Nowy design, nowy kaliber i zupełnie nowa stylistyka – tak w skrócie prezentuje się najmłodsze dziecko w portfolio manufaktury Nomos. Powstało rękami uznanego na świecie designera, w połączeniu z zupełnie świeżym kalibrem prosto z Glashutte. Werner Aisslinger – człowiek który stoi za wizualną stroną modelu Autobahn – jest niemieckim projektantem przemysłowym, a jego prace wystawiane są w nowojorskim Museum of Modern Art oraz Victoria & Albert Museum w Londynie. Kooperacja z Nomosem, który normalnie swoje zegarki projektuje w studio w Berlinie, zaowocowała składającą się z trzech referencji serią o wiele mówiącej nazwie Autobahn.

Nomos Glashütte Autobahn
Nomos Glashütte Autobahn

„Autostrada” dostała nową, 41 mm kopertę ze stali (WR100m) z mocno wyoblonymi, wypolerowanymi powierzchniami i wypukłym, szafirowym szkłem. W jej środku, pod szafirowym deklem, zamknięto nowy kaliber automatyczny DUW 6101 z datownikiem, 42h rezerwy chodu i swing systemem (o którym więcej przeczytacie TUTAJ).

kaliber DUW 6101
kaliber DUW 6101

Wspomniane już trzy warianty Autobahna sprowadzają się do trzech kolorów ciekawie uformowanego,  wklęsłego cyferblatu: srebrnego, jasnoszarego lub granatowego. Dominującym elementem projektu jest zrobiony z luminowy, mocno świecący w ciemności ring wpisany w środek cyferblatu – coś na kształt skali obrotomierza w samochodzie.

Nomos Glashütte Autobhan
Nomos Glashütte Autobhan

Pod nim, na godz.6, umiejscowiono duże, otwarte okienko datownika, który pokazuje trzy dni: poprzedni, aktualny i kolejny. Między datę a środek cyferblatu wpasowano lekko wpuszczoną tarczę małej sekundy. Czas odmierzają skontrastowane kolorami, cienkie i proste wskazówki (godzinowa z luminową), sięgające aż do arabskich indeksów godzinowych i skali minutowej.

Nomos Glashütte Autobahn
Nomos Glashütte Autobahn

Zegarek w każdej z wersji zestawiony został z tekstylnym paskiem a’la NATO. Cena na metce równa jest 3.800EUR (~15.800PLN). Do kupienia od zaraz u dystrybutorów marki oraz w jej internetowym sklepie TUTAJ.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Nomos Autobahn

Producent Nomos
Nazwa modelu Autobahn
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu DUW 6101
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza srebrna, szara lub niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wysokość (mm) 10,5
Wodoszczelność 100m
Pasek tekstylny