Maurice Lacroix Pontos Chronograph Full Black and Titanium

Manufaktura Maurice Lacroix prezentuje dwa nowe modele z linii Pontos: wyposażone w kaliber Valjoux 7750 chronografy All Black i Titanium.

Przeznaczona dla mniej zamożnych miłośników szwajcarskiego zegarmistrzostwa linia zegarków Pontos wzbogaciła się o dwa nowe chronografy w bardzo wyrazistym stylu. Pozostając wiernymi ogólnej charakterystyce wprowadzonej w 2004 roku serii, dwa nowe modele, Full Black oraz Titanium, prezentują nowe, świeże spojrzenie na sportową estetykę przy zachowaniu prostoty formy połączonej ze współczesnym wzornictwem.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Model Full Black w stalowej kopercie pokrytej czarną, piaskowaną ceramiką, w połączeniu z czarną, matową tarczą, czarnym paskiem i zapięciem tworzą fantastycznie współgrająca całość. Indeksy, pokryte masą SuperLumiNova zapewniają znakomitą czytelność wskazań.

Model Titanium, w kopercie wykonanej ze szczotkowanego tytanu, materiału o połowę lżejszego od stali, w połączeniu z ciekawą, kolorystyczną kombinacją kolorów tarczy i pomarańczowych indeksów jest idealnym czasomierzem dla aktywnego, uprawiającego sport mężczyzny. Model ten dostępny jest także z antracytowo-szarą tarczą.

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

W obu zegarkach pracuje kaliber ML 112 bazujący na doskonale znanym i sprawdzonym, automatycznym kalibrze Valjoux 7750 z komplikacją chronografu. Chronograf ten pozwala na pomiar czasu centralnym sekundnikiem, oraz 30 minutowym i 12 godzinnymi licznikiem, umieszczonymi na tarczy zegarka. Mechanizm pracuje z częstotliwością 28.800 wahnięć/h, i przy pełnym naciągu gwarantuje 46 godzinną rezerwę chodu. Na potrzeby obu czasomierzy został on ładnie udekorowany rodowanymi mostkami, paskami Genewskimi, a w modelu Full Black wahnik pokryto czarnym PVD.

Zegarki dostępne są na czarnym, gumowym pasku z logo Maurice Lacroix, z zapięciem na trzpień – odpowiednio czarnym lub tytanowym.

Informacje techniczne

 

foto: mauricelacroix.com
foto: mauricelacroix.com

Mechanizm:
ML 112 na bazie Valjoux 7750; naciąg automatyczny, 25 kamieni, 28.800 wahnięć/h, rezerwa chodu 46h

Funkcje:
wskazanie godzin, minut, mała sekunda, chronograf z centralna sekundą, licznikiem 30-minutowym i 12-godzinnym, wskazanie daty

Koperta:
43mm; wykonana ze stali pokrytej ceramiką lub ze szczotkowanego tytanu

Dekiel:
zakręcany, przeszklony szafirowym szkłem

Tarcza:
czarna, antracytowo-szara; mała sekunda na godzinie 9, data na godzinie 6; indeksy i wskazówki pokryte masa SuperLumiNova; skala tachymetru umieszczona na pierścieniu zewnętrznym

Szkiełko:
szafirowe, profilowane, z obu stron pokryte powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność:
50 metrów (5 barów)

Pasek:
wykonany z gumy z logo marki; zapięcie na trzpień

źródło: maricelacroix.com
tłumaczenie i opracowanie: Łukasz Doskocz