Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black [dostępność, cena]

Zegarmistrzostwo w wydaniu Laurenta Ferriera opiera się na tradycyjnej realizacji maksymy „form follows function”. Nawet kiedy marka lekko odchodzi od klasyki, forma i mechanika zostają na tym samym, wysokim poziomie.

Na CH24.PL bardzo szanujemy, lubimy i podziwiamy niezależnych zegarmistrzów. W dzisiejszych branżowych realiach zbudowanie małej marki – zbudowanie z sukcesem – jest zadaniem niezwykle trudnym. Niewielu jest w stanie mu podołać, ale na szczęście do tej wąskiej i całkiem elitarnej grupy można zaliczyć Laurenta Ferriera – jednego z moich ulubionych „niezależnych”. LF na rynku istnieje stosunkowo niedługo, a już cieszy się uznaniem koneserów gustujących w zegarkach najwyższej zegarmistrzowskiej klasy. Dokładnie taki jest każdy model oferowany przez manufakturę, od najprostszego Galeta z trzema wskazówkami po Tourbillon. Marka nie eksperymentuje przesadnie z komplikacjami, a za jeden z odważniejszych modeli należałoby uznać pokazany w ubiegłym roku Galet Regulateur (więcej TUTAJ). Oryginalnie w okrągłej kopercie, teraz zegarek wraca w „kwadratowym” wydaniu.

Galet Square Regulateur Black korzysta z dostępnej już w ofercie marki koperty o prawie kwadratowym, mocno wyoblonym na bokach kształcie. Zrobiona z różowego złota obudowa ma 41 x 41 mm, 10,95 mm wysokości, dwa szafirowe szkła i 30m wodoszczelności. Różowe złoto LF postanowił zestawić z czarnym, opalizującym cyferblatem. Ten z kolei skontrastowano ze srebrnymi i złotymi akcentami.

Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black
Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black

Na tarczy – jak w klasycznym regulatorze, dominuje centralna wskazówka minutowa. U góry dopełnia ją mała tarcza godzin, a po przeciwległej stronie mały sekundnik.

Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black
Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black

Mechanicznie, kwadratowy Galet Regulateur korzysta z tego samego, nakręcanego mikrorotorem kalibru FBN 228.01. Krzemowy wychwyt tyka z częstotliwością 3Hz, a w pełni nakręcona sprężyna główna gromadzi energię potrzebną na 72h pracy.

kaliber FBN 228.01
kaliber FBN 228.01

Złotą kopertę i czarny cyferblat Galet Square Regulateur Black połączono z brązowym paskiem ze skóry aligatora i złotą, tradycyjną klamerką. Za jeden egzemplarz zegarka trzeba zapłacić 47.000CHF (~178.720PLN). W salonach od sierpnia.

Laurent Ferrier Galet Square Regulateur Black

Producent Laurent Ferrier
Nazwa modelu Galet Square Regulateur Black
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu FBN 228.1
Rezerwa chodu (h) 72
Tarcza czarna
Koperta różowe złoto
Średnica (mm) 41
Wysokość (mm) 10,95
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany