Junghans Meister Pilot LE

W siedzibie firmy Junghans – niemieckim mieście Schramberg – pokazano nowy model Meister Pilot. Nawiązuje do oficjalnego zegarka Bundeswehry z 1955 i póki co objęto go limitacją. Wersja seryjna trafi do sprzedaży w 2016 roku.

W ofercie firmy Junghans znajdują się zarówno zegarki kwarcowe jak i mechaniczne. Z oczywistych względów nasze zainteresowanie skupia się na drugiej grupie. To właśnie do niej, a konkretnie do kolekcji Meister (z której model Meister Agenda testowaliśmy TUTAJ), dołączył właśnie nowy czasomierzy typu pilot.

Junghans Meister Pilot
Junghans Meister Pilot

Koperta zegarka (WR100m) ma 43,3mm średnicy, 14,4mm wysokości i wykonano ją ze szczotkowanej stali. Konstrukcję od góry wieńczy obracający się w obu kierunkach bezel, który – dzięki zastosowaniu żłobień – można łatwo przestawiać. Połączono go z wypukłym szkiełkiem z wewnętrznym antyrefleksem, pod którym widać czarną tarczę.

Cyferblat zbudowano w układzie bi-compax tzn. z dwoma umieszczonymi liniowo tarczkami. W tym przypadku jest to licznik 30-minutowy chronografu i mała sekunda. Obie tarczki tworzą charakterystyczne dla Junghansa zagłębienia w powierzchni, co w efekcie końcowym wpływa na mocno trójwymiarowy odbiór kompozycji. Uzupełnieniem projektu są dość spore arabskie cyfry pełniące rolę indeksów godzinowych, otaczająca całość podziałka minutowa oraz współpracujące z nimi centralnie zamocowane wskazówki. Dwie z nich – godzinową i minutową – wypełniono obficie luminową (w przypadku sekundnika chronografu, substancja świecąca trafiła tylko na jego końcówkę).

Junghans Meister Pilot
Junghans Meister Pilot

Druga strona zegarka, to dokręcany 7 śrubkami pełny dekiel, na którym wygrawerowano zabytkowy taras budynku-siedziby firmy Junghans z perspektywy, z jakiej widzą go piloci. Wewnątrz koperty zamknięto automatyczny mechanizm J880.4 – producent poza symbolem nie podaje więcej szczegółów na jego temat.

Model Junghans Meister Pilot pokazano na skórzanym, nitowanym pasku. Widoczny na tarczy napis „Pilot event 2015” świadczy o limitacji zegarka ograniczonej do niewielkiej ilości sztuk. Na seryjny model trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.