Jean-Claude Biver w nowej roli w grupie LVMH

Jean-Claude Biver – guru i legenda branży zegarkowej – obchodzi właśnie swoje 69. urodziny. Przy okazji zasadniczo zmienia się jego rola w grupie LVMH, w której dotychczas dowodził działem zegarmistrzostwa.

Jean-Claude Biver urodził się w Luksemburgu 20 września 1949 roku – dziś więc świętuje swoje 69. urodziny. Człowiek odpowiedzialny za Omegę na ręku Jamesa Bonda, odrodzenie manufaktury Blancpain, gigantyczny marketingowy sukces manufaktury Hublot i wreszcie kompletne odświeżenie wizerunku marek należących do holdingu Louis Vuitton Moet Hennessy to – i nie ma w tym cienia przesady – absolutna legenda oraz geniusz branży zegarkowej. Kontrowersyjny, charyzmatyczny, zawsze kipiący energią i pewny siebie Biver jest trochę jak król Midas – czego się nie dotknie, zmienia w biznesowy sukces. Czy się z nim zgadzać czy nie, Biverowi należy oddać szacunek, tym bardziej, że zegarki są jego wielką pasją i – jak sam wielokrotnie podkreśla – jedną z miłości życia.

Jean-Claude Biver
Jean-Claude Biver

Wedle pierwszych doniesień francuskiego magazynu Challenges, rozwiniętych później przez Reutersa, niebawem Jean-Claude Biver ustąpi ze stanowiska szefa działu zegarków LVMH, a więc i z pozycji de facto szefa manufaktur TAG Heuer, Zenith oraz Hublot. Z roli dyrektora operacyjnego, bezpośrednio zaangażowanego w pracę i rozwój wszystkich trzech firm, Biver ma pełnić rolę nadzorcy, sprawującego pieczę nad zegarkowymi poczynaniami grupy. Choć brak oficjalnego komunikatu na ten temat, spekulacje i krążące od pewnego czasu plotki wskazują na zły stan zdrowia Bivera, który mimo swojego wieku dotychczas bardzo czynnie angażował się we wszelkie poczynania promocyjne i marketingowe.

Jean-Claude Biver jako pierwszy udzielił nam wywiadu, w czasie kiedy CH24.PL (wtedy jeszcze chronos24.pl) był kompletnie nową, niewiele znaczącą pozycją wśród zegarkowych mediów. W 2016 roku uhonorowaliśmy go Nagrodą Specjalną Jury „Zegarka Roku” CH24.PL.

Z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego!