„Jean-Claude Biver: A Retrospective” – prywatna kolekcja legendy branży zegarkowej [video]

Przy okazji zbliżającej się aukcji w Genewie dom Phillips zorganizował specjalny pokaz imponującej kolekcji człowieka, który wielkimi zgłoskami zapisał się w historii branży zegarkowej.

Zorganizowana przez dom aukcyjny Phillips in Association with Bacs & Russo wystawa „Jean-Claude Biver: A Retrospective. Share, Respect, Forgive”, to wyjątkowa okazja by zajrzeć do zazwyczaj skrzętnie skrywanej kolekcji wyjątkowych zegarków Jean-Claude’a Bivera. Bivera chyba nikomu przedstawiać nie trzeba – były szef Blancpaina, autor sukcesu Hublota, CEO TAG Heuera i nadzorca całego zegarkowego departamentu grupy LVMH jest jedną z absolutnych gwiazd branży zegarkowej. Pasja Bivera wykracza jednak daleko ponad marki, którymi kierował. Jego prywatny zbiór imponuje, nie tylko z racji wartości poszczególnych modeli, ale i szerokiego przekroju manufaktur. Przekonajcie się zresztą sami.

Wśród szeregu referencji pokazanych na genewskiej ekspozycji znaleźć można m.in. złotą Omegę Constalation, którą 8-letni Biver dostał od swojego dziadka. Jest kilka wyjątkowych referencji Patek Phillipe, np. Ref.96 „Heures Universal”, jeden z pierwszych modeli marki z tą komplikacją oraz Ref.1518 – chronograf z wiecznym kalendarzem i piękną, łososiową tarczą. Obejrzeć można również Ref.5106J, zegarek wykonany przez Patka na Only Watch 2009. JCB wylicytował go za ponad 500 000 EUR, a następnie przekazał swojemu synowi Pierrowi.

PATEK PHILIPPE Ref 96HU
PATEK PHILIPPE Ref 96HU

Swoją silną reprezentację w kolekcji Bivera mają też niezależni, reprezentowani przez Simplicity od Philippe’a Dufoura oraz wyjątkowy, platynowy Chronometre Contemporain No.1 w platynie od Rexhepa Rexhepi.

Jest też Hublot Bigger Bang Tourbillon Prototype, zegarek, z którym Biver praktycznie się nie rozstaje. To ten egzemplarz miał na nadgarstku, kiedy rozmawialiśmy z nim na Baselworld 2010.

HUBLOT Bigger Bang Tourbillon Prototype
HUBLOT Bigger Bang Tourbillon Prototype