Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel – SIHH 2019

W 2019 roku firma Jaeger-LeCoultre postawi na rozszerzenie znanej linii cienkich, eleganckich zegarków – Master Ultra Thin. Planowane są modele z tourbillonem, wiecznym kalendarzem oraz z fazami Księżyca. Póki co Szwajcarzy pokazali ostatni z nich.

Elementem najbardziej przykuwającym uwagę w modelu Master Ultra Thin Moon Enamel jest niebieska tarcza, ręcznie emaliowana i giloszowana. Obie z technik – trudne do wykonania i wymagające sporej praktyki – stanowią obok grawerowania i wysadzania kamieniami część tzw. Métiers Rares®, czyli rzadkich zawodów, które w warsztatach w Vallée de Joux pracownicy Jaeger-LeCoultre starają się ocalić od zapomnienia.

Emaliowana i giloszowana tarcza
Emaliowana i giloszowana tarcza

Uzupełnienie kompozycji tarczy stanowią przeprojektowane, dłuższe niż do tej pory indeksy godzinowe (na godz. 3, 6, 9 i 12 dodatkowo podwójne) oraz dysk faz księżyca. Podczas pełni, wypolerowanemu i okrągłemu satelicie ziemi towarzyszą liczne gwiazdy. Okalający okienko na godz. 6 ring pełni z kolei rolę datownika. Wygrawerowano go tak, że widoczne pozostały cyfry, co w połączeniu z zamocowaną w centralnej części wskazówką pozwala odczytać datę.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel
Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel

Koperta zegarka powstała z białego złota i mierzy 39 mm średnicy oraz 10,04 mm grubości. W jej wnętrzu zamknięto widoczny przez przeszklony szafirem dekiel automatyczny kaliber 925/2 z 70-godzinną rezerwą chodu. Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel będzie objęty limitacją do 100 sztuk.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Moon Enamel

Producent Jaeger-LeCoultre
Nazwa modelu Master Ultra Thin Moon Enamel
Ref. Q13635E1
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 925/2
Rezerwa chodu (h) 70
Tarcza niebieska
Koperta białe złoto
Średnica (mm) 39
Wysokość (mm) 10,04
Wodoszczelność 50m
Pasek skórzany
Limitacja 100