IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation” [dostępność, cena]

IWC Schaffhausen nie ustaje we wspieraniu Fundacji Laureus pomagającej potrzebującym dzieciom. 12. edycja dedykowanego organizacji zegarka to Mark XVIII z kopertą z czarnej ceramiki i błękitnym cyferblatem.

Zawsze gdy marki zegarkowe dzielą się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi, my tym inicjatywom przyklaskujemy. W przypadku IWC robimy to praktycznie od początku istnienia CH24.PL, bowiem związek manufaktury z organizacją Laureus trwa już 12 lat (a to dłużej niż istniejemy my). 12 z kolei jest także dedykowany organizacji i przeznaczony na cele charytatywne zegarek z logo IWC. Zaprezentowano go właśnie w Monaco, przy okazji gali 2018 Laureus World Sport Awards.

Limitowana w liczbie 1.500 egzemplarzy seria to tym razem kolekcja Pilot’s Watch i jej podstawowy model Mark XVIII – ten sam, który w wariancie „Le Petit Prince” przetestowaliśmy obszernie TUTAJ. W wersji Laureus zegarek wyróżnia koperta z czarnej, polerowanej i satynowane ceramiki (41 x 11 mm) z tytanową koronką. Od spodu zamyka ją tytanowy dekiel z wygrawerowanym rysunkiem 11-letniej Any Claudi z Brazylii. Projekt dziewczynki wygrał w konkursie, którego tematem było motto „Time to be Healthy”.

IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation”
IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation”

Zamknięta w kopercie tarcza w kolorze niebieskim ma szlif słoneczny, zestaw białych indeksów z luminowy, okienko daty i ładnie dopełniające całość, czarne wskazówki. Ich napędem jest kaliber 35111 z 42h rezerwą chodu.

Jeden z 1500 egzemplarzy zegarka Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation” wyceniono na 5.900EUR (~24.690PLN).

IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation”
IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition „Laureus Sport For Good Foundation”

IWC Pilot’s Watch Mark XVIII Edition "Laureus Sport For Good Foundation"

Producent IWC
Nazwa modelu Pilot’s Watch Mark XVIII Edition "Laureus Sport For Good Foundation"
Ref. IW324703
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 35111
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza niebieska
Koperta ceramika
Średnica (mm) 41
Wysokość (mm) 11
Pasek tekstylny
Limitacja 1500
Cena (PLN) 24690