HUBLOT King Power FC Bayern Munich

Do piłkarskiej stajni zegarków HUBLOT dołączył nowy czasomierz. Tym razem kolej przyszła na King Powera dedykowanego słynnej niemieckiej ekipie FC Bayern Munich.

Genewska (ulokowana w Nyonie) manufaktura HUBLOT to dziś lider w kwestii związków z najpopularniejszą dyscypliną sportową świata – piłką nożną. Dzięki dynamicznym działaniom marketingowym byłego CEO, a obecnie członka rady nadzorczej marki – Jeana-Claude Bivera – footballowi partnerzy firmy to FIFA (międzynarodowa federacja piłkarska), Manchester United, Ajax Amstredam, Juventus Turyn i Bayern Monachium. I to właśnie najbardziej utytułowany niemiecki klub, aktualny Wice-mistrz Bundesligi i niedawny finalista Ligi Mistrzów jest najnowszym beneficjentem strategii HUBLOT – tworzenia specjalnych, mocno limitowanych czasomierzy w barwach danej drużyny.

Karl-Heinz Rummenigge (FC Bayern) i Jean-Claude Biver
Karl-Heinz Rummenigge (FC Bayern) i Jean-Claude Biver
Karl-Heinz Rummenigge (FC Bayern), Jean-Claude Biver i piłkarze
Karl-Heinz Rummenigge (FC Bayern), Jean-Claude Biver i piłkarze

King Power FC Bayern Munich to kolorystyczna wariacja doskonale znanego już w kolekcji modelu KP z automatycznym chronografem wyposażonym w centralny licznik 45-minutowy. Wariacje modelu, dedykowane Diego Maradonie oraz EURO 2012 opisywaliśmy już wcześniej. Wersja FC Bayern to 48mm koperta z tytanu z szafirową (z szafirowego szkła) tarczą z nałożonymi indeksami godzinowymi, logo klubu (na godzinie 3) i czerwono-niebieskim ringiem minutowym. Czas odmierzają wypełnione czerwoną luminową wskazówki, stoper zaś to dwie centralne wskazówki, sekundowa i wspomnianego, 45-minutowego licznika. Datownik ulokowano na godz.4.

King Power FC Bayern Munich
King Power FC Bayern Munich

Szkieletowany mechanizm zegarka to HUB4245 z 42h rezerwą chodu i kołem balansowym taktowanym na 28.800 A/h (4Hz). Zegarek oferowany będzie na czarnym, gumowym pasku z czerwoną wstawką i tytanowym zapięciem. Z racji limitacji trafi na nadgarstki max. 200 fanów bawarskiego klubu.

Źródło: HUBLOT
Opracowanie: Łukasz Doskocz