HUBLOT King Power Maradona

King Power Maradona to już trzeci zegarek dedykowany legendzie światowego futbolu. Jego premiera, jak przystało na HUBLOT, związana była z kolejną dobroczynną imprezą z cyklu „One Million Shooting Challenge”.

Dobroczynność i wszelkiej maści działania charytatywne są bardzo ważnym elementem strategii HUBLOT. Choć oczywiście w pewnym stopniu jest to podyktowane względami marketingowymi, to gdy marketing łączy się z pomaganiem innym, jest to bezsprzecznie godne pochwały. Kiedy dwa lata temu miałem okazję rozmawiać z Jean-Claudem Biverem (przewodniczącym rady nadzorczej, byłym CEO marki HUBLOT) na pytanie, jakie znaczenie mają dla firmy „ambasadorzy” padła stanowcza odpowiedź, że taki sposób propagowania marki jest oczywisty PR-owo, lecz zawsze musi łączyć się z jakiegoś rodzaju charytatywnością. Dla Jean-Claude Bivera niezwykle istotne jest, aby dzielić się z potrzebującymi, wszak, jak sam mówił: „jeśli rynek dóbr luksusowych nie będzie się dzielił, to kto będzie?”.

Diego Armando Maradona, niekwestionowany król i legenda piłki nożnej, jeden z najwybitniejszych graczy w historii, jest ambasadorem i przyjacielem HUBLOT od marca 2010 roku. 17 stycznia w Szanghaju (Chiny) Maradona, wraz z manufakturą HUBLOT, wziął udział w imprezie „One Million RMB Goal Shooting”, której celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci. Dodatkowym celem imprezy była również oficjalna prezentacja nowego czasomierza HUBLOT, dedykowanego Argentyńczykowi.

„One Million RMB Goal Shooting”
„One Million RMB Goal Shooting”
Diego Maradona i Loic Biver
Diego Maradona i Loic Biver

„To więcej niż partnerstwo, czuję się członkiem HUBLOT. Spotkałem tu fantastycznych, autentycznych ludzi, którzy niemal natychmiast stali sie moimi przyjaciółmi. Moja wizyta w manufakturze w ubiegłym roku była niemal jak wizyta w domu. Jednym z elementów, które przyciągnęły mnie w kierunku HUBLOT, była działalność dobroczynna. Jestem bardzo zaangażowany w dawanie dzieciom możliwości i okazji, których nie otrzymałyby w inny sposób. Kontakt z ludźmi tworzącymi HUBLOT to relacje niemal rodzinne. To idealny związek, każdego punktu widzenia” – Diego Maradona.

King Power Maradona

Limitowany do 500 egzemplarzy w ceramice i 200 w różowym złocie zegarek to już trzecia edycja stworzona przez HUBLOT specjalnie dla legendarnego piłkarza, a niedawno również trenera reprezentacji Argentyny. W 48mm kopercie King Power zamknięto automatycznie nakręcany kaliber HUB4245 z nietypowym chronografem, odmierzającym czas do 45 minut (nawiązanie do długości jednej połowy meczu piłkarskiego) centralnie umieszczoną wskazówką minutową, sprzęgniętą z również centralnym sekundnikiem. Rozwiązanie to ma ułatwiać odczytywanie mierzonego czasu. Mechanizm ma 42h rezerwy chodu i szybko bijący balans o częstotliwości 28.600 wibracji/h.

KP Maradona
KP Maradona

Częściowo szkieletowana tarcza z błękitnymi i białymi detalami ozdobiona jest autografem Maradony i numerem, jaki nosił na koszulce – „10”. Kolorystyka jest również przeniesiona na przyciski chronografu oraz białą wstawkę gumowego paska. Pełny, ceramiczny lub złoty dekiel, zdobi sylwetka Maradony.

HUBLOT „One Million RMB Goal Shooting”

Źródło: HUBLOT
Opracowanie: Łukasz Doskocz