Glycine Airman w nowym wydaniu i trzech rozmiarach – Basel 2017 [zdjęcia live, dostępność, cena]

Kultowy zegarek dla pilotów małej marki z Bienne doczekał się w tym roku trzech kolejnych wersji, w trzech rozmiarach koperty i z kilkoma różnymi cyferblatami.

Już nowe stoisko Glycine na 1 piętrze Hall 1 tegorocznego Baselworld zwiastowało spore, wizerunkowe zmiany. Firma nieodzownie kojarzy się z lotnictwem i to ten właśnie motyw zdominował stand, zaprojektowany w mocno lotniczym, vintage’owym klimacie. Nad gablotami górowały postacie dwóch lotników, zwiastujących nowego Airmana.

Glycine Airman
Glycine Airman

Zegarek dostępny będzie w trzech wielkościach stalowej koperty: 42, 44 i 46mm. Nie ma niestety wersji mniejszej, ale to pewnie ciągle znak czasów, a może i wpływ nowego właściciela marki – amerykańskiej grupy Invicta. Do wariantów gabarytowych dochodzą 3 wersje kolorystyczne cyferblatu: czarna, niebieska i srebrna oraz opcja stalowej, całkiem wygodnej zresztą bransolety albo skórzanego paska. Jakby tego było mało, pojawią się również dwie wersje All-black (42mm, z tarczą czarną albo z luminowy) i trzy 42mm referencje Double Twelve, z 12h tarczą i bezelem.

Glycine Airman
Glycine Airman
Glycine Airman
Glycine Airman

Najistotniejsze zmiany, choć delikatne i w klimacie linii, zaszły na cyferblacie, który teraz ma nowe wskazówki, w tym dość oryginalnie wymyśloną wskazówkę GMT. Nowy jest także bezel – stalowy, szczotkowany i z indeksami bez wypełnienia. Za napęd wszystkich wskazań posłuży automatyczny kaliber GL 293 czyli ETA 2893-2, z 42h rezerwą chodu i datownikiem. Zamknięty mineralnym szkiełkiem werk starannie udekorowano, na czele z wahnikiem z grawerem samolotu.

Glycine Airman
Glycine Airman

Odnowione Airmany pojawią się w sklepach na przełomie kwietnia i maja. Wszystkie wersje kosztować będą 6.770PLN, za wyjątkiem modeli 42mm na bransolecie. Za te trzeba będzie wydać minimalnie więcej – 7.180PLN. Na tyle samo wyceniono Airmany All-black. Zdecydowanie najtańszy jest nowy Double Twelve, który na kosztować będzie 4.100PLN.

Glycine Airman
Glycine Airman