Frederique Constant rozbudowuje genewską siedzibę

W genewskim Plan-les-Ouates firma Frederique Constant świętowała otwarcie nowej, dobudowanej części swojej siedziby. Na tę okazję przygotowano też dwa limitowane zegarki.

Frederique Constant to jedna z niewielu zegarkowych firm, której udało się w krótkim czasie zdobyć rozpoznawalność oraz uznanie branży. Nie byłoby to możliwe bez realizowanej konsekwentnie przez założycieli (Aletta i Peter Stas) strategii, zakładającej produkowanie dobrych jakościowo i przystępnych cenowo zegarków. W 2005 roku FC przeniósł swoją siedzibę do nowego budynku pod Genewą, gdzie od tamtej pory wytwarza czasomierze Ateliers deMonaco, Frederique Constant oraz Alpina. Relację z naszej wizyty tym miejscu znajdziecie TUTAJ.

Otwarcie dobudowanej części siedziby FC
Otwarcie dobudowanej części siedziby FC

W 2016 roku grupę Frederique Constant wykupił Citizen Watch Co. (pisaliśmy o tym TUTAJ) i okazało się, że mierzący ówcześnie 3200m² budynek nie pozwoli na zrealizowanie planów tzn. na zwiększenie do 2024 roku rocznej produkcji ze 160 000 do 250 000 zegarków. W związku z tym siedzibę rozbudowano niemal dwukrotnie do 6200m². Wraz z rozbudową przyszła całkowita reorganizacja struktury. Na parterze wydzielono miejsce dla gości, którzy w specjalnych pomieszczeniach będą mogli poznać m.in. historię poszczególnych marek (tzw. Manufacture Experience) oraz proces powstawania manufakturowych mechanizmów. Na pozostałej części zlokalizowano kantynę, serwis, dział R&D. Na pierwszym piętrze – po zoptymalizowaniu wszystkich procesów – odbywać się będzie produkcja (T1 do T4), a na drugim urzędować będzie zarząd, dział marketingu, sprzedaży i administracja.

Siedziba Frederique Constant
Siedziba Frederique Constant
Siedziba Frederique Constant

Frederique Constant Classic Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture

Otwarcie rozbudowanej siedziby stało się również areną prezentacji nowej wersji modelu Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture. Pierwotnie zegarek przygotowany został na 30. urodziny Frederique Constant, o czym pisaliśmy dokładnie przy okazji premiery – TUTAJ.

Frederique Constant FC 975N4H9
Frederique Constant FC 975N4H9
Frederique Constant FC 975N4H6
Frederique Constant FC 975N4H6

Teraz łączący w sobie wieczny kalendarz i tourbillon model debiutuje w wariancie z częściowo szkieletowaną, niebieską tarczą. Dostępnych będzie 88 sztuk z kopertą wykonaną ze stali i 30 z obudową z różowego złota. W pierwszym przypadku cenę ustalono na 20 995 EUR (~90 500 PLN), a w drugim na 29 995 EUR (~129 000 PLN).

Frederique Constant Classic Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture

Producent Frederique Constant
Nazwa modelu Classic Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture
Ref. FC-975N4H6 (stal), FC-975N4H9 (różowe złoto)
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu FC-975
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza niebieska
Koperta stal lub różowe złoto
Średnica (mm) 42
Pasek skórzany