Fotoreportaż Omega Seamaster Diver 300M – polska premiera zegarka

W warszawskim butiku Omegi odbyła się polska premiera przeprojektowanej w tym roku linii flagowych zegarków nurkowych Seamaster Diver 300M. Oprócz nowości, na gości czekało kilka niespodzianek.

Zegarek Omega Seamaster Diver 300M zadebiutował w 1993 roku. Niespełna dwa lata później po raz pierwszy pojawił się na nadgarstku agenta 007 w filmie GoldenEye (w rolę Jamesa Bonda wcielił się wówczas Pierce Brosnan). Od tego czasu firma wyprodukowała jego liczne warianty, a najnowszy z nich – opisywany przez nas TUTAJ – ujrzał światło dzienne podczas tegorocznych targów w Bazylei. Na plakatach reklamuje go aktualny Agent Jej Królewskiej Mości – Daniel Craig. Specjalna sesja foto zorganizowana została pierwotnie w Londynie, ale ze względów osobistych (dot. aktora) zdjęcia ostatecznie wykonano w USA. Craig dał się sfotografować w pełnym smokingu i muszce, zanurzony po szyję w wodzie – i trzeba przyznać, ze to jedno z bardziej udanych, promocyjnych zdjęć ostatnich lat.

Butik Omega w Warszawie
Butik Omega w Warszawie

Zaproszeni dziennikarze, klienci i przedstawiciele tzw. show biznesu prócz różnych wersji czasomierza (w stali, stali i 18-karatowym złocie oraz jeden limitowany do 2.500 egzemplarz z tytanu, tantalu i 18-karatowego złota Sedna) mogli zapoznać się m.in. z procesem produkcji wybranych komponentów. W tym celu przygotowano elementy z różnych etapów produkcji np. bezela (od proszku, przez ceramiczny pierścień, do grawerowanego bezela pokrytego emalią) czy koperty (od bloku stali do gotowej koperty z jej wszystkimi detalami).

Omega Seamaster 300M - polska premiera zegarka
Omega Seamaster 300M – polska premiera zegarka

Klimatyczną przemianę przeszedł także wystrój całego butiku. Co prawda Omega nie zrobiła z niego akwarium, ale za to przed okna wychodzące na Plac Trzech Krzyży trafiły ekrany imitujące okrętowe bulaje, na których widać było… Plac Trzech Krzyży pod wodą, w towarzystwie nurków i rekinów. Dodatek stanowiła wystawa eksponatów z warszawskiego Muzeum Nurkowania, w tym gumowa łapka do pływania z przełomu lat 60. i 70., prosto z fabryki w Grudziądzu. A o linii Seamaster przeczytacie niebawem więcej na CH24.PL.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Omega Seamaster 300M - polska premiera zegarka
Omega Seamaster 300M – polska premiera zegarka
Emilia Sawicka (Omega) i Olivier Janiak
Emilia Sawicka (Omega) i Olivier Janiak