Eterna Heritage Military

Wśród tegorocznych nowości Eterny znalazła się między innymi limitowana edycja zegarka dla pilotów. Czasomierz nawiązuje do modelu stworzonego w 1939 dla wojska Czechosłowacji.

W 1939 roku władze Czechosłowacji zwróciły się do Eterny z prośbą o pilne przygotowanie zegarka dla wojskowych pilotów. Tak oto powstał prosty model z czarną tarczą oraz wypełnionymi zieloną luminową wskazówkami i indeksami. Na dokręcanym deklu wygrawerowano wówczas „Majetek Vojenské Správy” (własność departamentu wojskowego), a na stalowej kopercie – w okolicy ucha na godz. 11 – pojawiały się dwa skrzyżowane sztylety. Całość zasilał mechanizm Eterna 852S.

Eterna Majetek
Eterna Majetek

W 2014 roku Eterna sięgnęła po ten historyczny model i na jego podstawie stworzono limitowaną re-edycję. Współczesne wcielenie „Majeteka” to 40mm koperta w stali lub stali pokrytej czarnym PVD. W pierwszym przypadku zegarek zestawiono z czarnym, a w drugim z brązowym paskiem ze skóry. W obu wersjach tarcza wygląda tak samo – czarną powierzchnię uzupełniają arabskie cyfry z zielonej luminowy oraz wypełnione substancją świecącą, pozłacane wskazówki. Odsłona A.D. 2014 została wzbogacona o okienko daty (na godz. 6), a za pracę całości odpowiada zamknięta za pełnym, gładkim deklem, ETA 2824-2. Werk z automatycznym naciągiem pracuje ze standardową częstotliwością 4Hz i ma 40h rezerwy chodu.

Eterna Heritage Military
Eterna Heritage Military

Powstanie 1939 egzemplarzy w stali i tyle samo w stali pokrytej czarnym PVD.