CORUM Admiral’s Cup Seafender 48 Deep Dive

Dwaj najnowsi członkowie ekstremalnej kolekcji manufaktury CORUM, to bazujące na modelu Deep Hull czasomierze Seafender 48 Deep Dive – rasowe nurki w tytanowej kopercie, wodoszczelnej do 1000 metrów.

Nowa odsłona ekstremalnego Admiral’s Cup, sportowej kolekcji marki CORUM, nawiązuje bezpośrednio do przedstawionych w ubiegłym oraz na początku tego roku modeli „nurków” tzn. zegarków dedykowanych, w tym przypadku, profesjonalnym adeptom sztuki nurkowania.

Seafender 48 Deep Dive, bo tak nazywają się dwa nowe czasomierze, można uznać za stylistyczną reinterpretację pokazanego w 2010 roku czasomierza Deep Hull 48 (pisaliśmy o nim TUTAJ). Zegarki charakteryzuje duża, 48mm koperta z tytanu (Grade 5) w charakterystycznej formie z 12-kątnym bezelem nurkowym, obracającym się w jedną stronę i pełnym, grawerowanym deklem. W wersji nr 1 koperta została wykończona szczotkowanymi i polerowanymi powierzchniami, w wersji nr 2 pokryta czarnym PVD zestawionym z bezelem z 18ct. różowego złota.

Seafender 48 Deep Dive
Seafender 48 Deep Dive

Wersja pokryta PVD otrzymała czarną tarczę ze złotymi indeksami i wskazówkami, ta bez powłoki ma zaś indeksy i wypełnienie wskazówek w kolorze pomarańczowym (pomarańczowa luminowa). Jak na prawdziwego divera przystało, zegarki wyposażone są w automatyczny zawór helowy, ulokowany po lewej stronie koperty, na godzinie 9:30 (widoczna wypustka z wygrawerowaną wodoszczelnością – 1000M).

Seafender 48 Deep Dive napędza automatyczny kaliber CO947 z 42-godzinną rezerwą chodu, mała sekundą i podwójnym datownikiem (dzień tygodnia i miesiąca). Mechanizm opatrzony jest certyfikatem precyzji chodu COSC (Controle Officiele Suisse de Chronometres).

 

Dostarczany na pasku z wulkanizowanej gumy z dużą i wygodną tytanową klamrą Deep Dive będzie limitowany w obu wariantach. Na rynek trafi 200 egzemplarzy wersji „gołej” oraz 100 wersji czarnej.

Źródło: CORUM
Opracowanie: Łukasz Doskocz