CORUM Admiral’s Cup Didier Cuche

Znana twarz sportu, kultury i sztuki to obecnie nieodzowny element marketingowych strategii zegarkowych manufaktur. Rzadko jednak dedykowane tym ambasadorom specjalne edycje czasomierzy są tak udane, jak ta wykonana przez CORUM dla Didiera Cuche.

Urodzony w 1974 roku w Neuchatel (Szwajcaria) Didier Cuche jest królem koronnych narciarskich konkurencji zjazdowych – downhillu i supergiganta (tzw. Super G). Utalentowany zawodnik może się pochwalić kilkoma medalami Mistrzostw Świata (w tym złotem w supergigancie w ubiegłym roku) a także srebrnym medalem olimpijskim (rok 98, Nagano, oczywiście Super G). Bogata, trwająca od 1993 roku kariera sympatycznego zawodnika dobiegnie końca wraz z finałem tegorocznego sezonu – Cuche oficjalnie ogłosił sportową emeryturę. Jednym z nowych zajęć szwajcara będzie praca w roli ambasadora manufaktury CORUM – szwajcarskiej marki z La Chaux-de-Fonds.

Podczas rozgrywanych niedawno w miejscowości Carnas-Montana kolejnych zawodów cyklu Pucharu Świata firma, w obecności CEO marki CORUM Antonio Celce, oficjalnie zaprezentowała dedykowany Didierowi Cuche czasomierz – Admiral’s Cup Chrono Centro Didier Cuche. W całej masie dedykowanych konkretnym osobom czasomierzy ten poświęcony Cuchowi to jedna z najciekawszych tego typu kreacji.

Admiral's Cup Didier Cuche
Admiral's Cup Didier Cuche

Bazą specjalnej edycji jest chronograf z serii Admiral’s Cup w wersji Centro tzn. z centralnie umieszczoną wskazówką licznika minutowego stopera. Komplikacja ta zawarta jest w opatrzonym certyfikatem chronometru COSC kalibrze automatycznym CO960. Poza wspomnianym centralnym licznikiem 60-minutowym chronograf ma również centralny sekundnik, natomiast czas odmierzają centralne wskazówki – godzinowa i minutowa – oraz mały sekundnik, ulokowany na godzinie 9. Ostatnią funkcją jest datownik dyskretnie wkomponowany w tarczę na godzinie 3. Kluczowym elementem decydującym o estetyce zegarka jest idealnie zgrana, czarno-pomarańczowa kompozycja cyferblatu, wzbogaconego jednym wyjątkowym detalem. Powierzchnię tarczy zdobi powtórzony motyw twarzy Didier Cucha, składający się z dwóch połówek. Jedna przedstawia cywilny, druga sportowy wizerunek narciarza. Motyw ten powtórzony jest dodatkowo na szafirowym deklu, zawierającym także autograf zawodnika. Dominująca czarna kolorystka całości jest efektownie przełamana pomarańczowymi detalami indeksów, pierścienia minutowego oraz wskazówek stopera.

Wykonana ze stali powleczonej wulkanizowaną gumą, wodoszczelna do 100m koperta ma 44mm średnicy i połączona jest z gumowym, zapinanym na motylkową klamrę zapięciem. Oferowany z czarną lub antracytową tarczą czasomierz powstanie w ściśle limitowanej liczbie 100 egzemplarzy (po 50 obu wersji).

Antonio Celce (CORUM) i Didier Cuche
Antonio Celce (CORUM) i Didier Cuche

„Biorąc pod uwagę, że całą swoją sportową karierę wałczyłem o najmniejsze ułamki sekund, otrzymanie dedykowanego mojej osobie czasomierza jest czymś wyjątkowym, dodatkowo symbolizującym kolejny etap mojego życia, nowej ery. Z zegarkiem nieodzownie będzie się również łączyło wspomnienie startu w Carnas-Montana – jest on swoistą nagrodą za moje zwycięstwo” – Didier Cuche.

Choć nie jestem fanem narciarstwa (a narty na nogach miałem może raz w życiu) dedykowany Didierowi Cuche Admiral’s Cup Chrono Centro to zegarek zdecydowanie przyciągający uwagę – w pozytywnym tego pojęcia rozumieniu. Drobne acz wyraziste detale sprawiają, że nie jest to jedynie inaczej pokolorowany produkt seryjny, a konkretna, personalna edycja. Tak powinno się robić dedykowane zegarki.

CORUM Admiral’s Cup Chrono Centro Didier Cuche

Źródło: CORUM
Opracowanie: Łukasz Doskocz