Certina DS-8 Lady Moon Phase [cena]

Z białą lub szarą tarczą, w wersji klasycznej ze skórzanym paskiem lub bardziej casualowej z bransoletą – model DS-8 Lady Moon Phase to propozycja marki Certina z precyzyjnym, kwarcowym mechanizmem, który oprócz wskazań czasu ma też modny wskaźnik faz Księżyca.

Wskazania faz Księżyca to ostatnio jedna z najmodniejszych funkcji dodatkowych, także w damskich zegarkach. Pojawiają się zarówno w tradycyjnej (i jednocześnie dużo droższej) wersji mechanicznej, jak i tańszej kwarcowej. W modelu DS-8 Lady Moon Phase mamy do czynienia z tą drugą, jednak napędzający ten zegarek, kwarcowy mechanizm Precidrive™ zasługuje na kilka słów komentarza. Jego nazwa mówi o lepszej precyzji chodu, potwierdzonej certyfikatem chronometru wydanym przez szwajcarski instytut COSC, przeprowadzający testy chronometryczne. Informacja o tym, że zegarek ma taki certyfikat jest widoczna w dolnej części tarczy (napis „chronometer”).

Certina DS-8 Lady Moon Phase
Certina DS-8 Lady Moon Phase

W zależności od wersji, DS-8 Lady Moon Phase może wyglądać elegancko lub casualowo. Klientki mają więc do wyboru delikatną, białą tarczę zrobioną z masy perłowej lub mniej dekoracyjną, metalową tarczę w kolorze szarym. Obie wersje są ozdobione detalami w kolorze różowego złota (indeksy, wskazówki, rzymska cyfra dla godz. 12 są pokryte powłoką PVD z różowego złota) i mają wskazówki pokryte masą świecącą ułatwiającą odczytanie czasu w ciemności. Dodatkowo, odczyt wszystkich wskazań ułatwia szafirowe szkło pokryte powłoką antyrefleksyjną. Wskazania faz Księżyca, którym zegarek zawdzięcza swoją nazwę zdecydowanie zdominowały tarczę. Znajdują się na godz. 6 i zajmują prawie połowę dolnej części tarczy. Oprócz nich, uwagę zwracają okno datownika na godz. 3 (zwłaszcza w wersji z szarą tarczą) oraz kojarzona z historycznymi zegarkami, tradycyjna podziałka minutowa umieszczona na obrzeżach tarczy.

Certina DS-8 Lady Moon Phase
Certina DS-8 Lady Moon Phase

DS-8 Lady Moon Phase nie jest dużym zegarkiem: jego koperta ma średnicę 32,5 mm (powstała ze stali pokrytej powłoką PVD z różowego złota), więc teoretycznie można go zaliczyć do klasycznych czasomierzy. Teoretycznie, ponieważ obudowa jest wodoszczelna do 100 m. W wariancie najbardziej eleganckim, zegarek ma biały, skórzany pasek z wytłoczonym wzorem przypominającym skórę krokodyla. Są też dostępne wersje ze stalową bransoletą (jedno- lub dwukolorową). Ceny: 1 940 PLN (biała tarcza, skórzany pasek), 2 040 PLN (biała tarcza, stalowa bransoleta), 2 090 PLN (szara tarcza, dwukolorowa bransoleta).