Cartier Drive de Cartier Extra-Flat w stali i żółtym złocie – SIHH 2018 [zdjęcia live, cena]

Najprostszy i najbardziej klasyczny zarazem model z kolekcji Drive de Cartier doczekał się dwóch nowych wersji – w tym mocno wyczekiwanej w stali. Dzięki niej, mierzący zaledwie 6,6 mm grubości zegarek będzie przystępniejszy cenowo.

Rodzina zegarków Drive de Cartier ujrzała światło dzienne w 2016 roku. W założeniach miała być skierowana dla osób preferujących modele bardziej casualowe (mniej eleganckie) i nie chcących wydać na nie fortuny. Z początku w skład linii weszły 4 zegarki z różnym zestawem komplikacji – wszystkie w 40 mm kopertach o kształcie poduszeczki. Więcej o nich pisaliśmy TUTAJ. Pamiętam jak już w momencie premiery wiele osób narzekało na brak w kolekcji „prostego” zegarka ze wskazaniem (wyłącznie) czasu. Na taki model przyszło czekać kolejnych 12 miesięcy – w 2017 roku Cartier zaprezentował Drive de Cartier nazwany Extra-Flat (opisany w detalach TUTAJ). Ale i tym razem nie obyło się bez zgrzytu – zegarek dostępny był wyłącznie w złocie, co znacząco wpłynęło na jego cenę. Sytuację tę ma rozwiązać pokazana na tegorocznym SIHH wersja w stali, która – wraz z wariantem w żółtym złocie – dołączy do kolekcji Drive de Cartier.

Cartier Drive de Cartier Extra-Flat
Cartier Drive de Cartier Extra-Flat

Nowa propozycja to – pomijając budulec koperty – dokładnie ten sam zegarek co zeszłoroczny Drive de Cartier Extra-Flat. Koperta (WR30m) mierzy 38 x 39 mm i ma 6,6 mm grubości, a w jej wnętrzu zamknięto manualnie nakręcany kaliber 430 MC. Szkoda tylko, że mechanizm gwarantuje jedynie 36h rezerwy chodu (na dzisiejsze standardy to moim zdaniem za mało).

Od strony wizualnej Drive de Cartier Extra-Flat to zegarek dopracowany, z licznymi detalami charakterystycznymi dla Cartiera, na czele z kaboszonem w koronce, czcionką wykorzystaną do nadruku rzymskich cyfr (włącznie z wkomponowanym w jedną z nich napisem Cartier) oraz niebieszczonymi wskazówkami o kształcie sztyletów.

Cartier Drive de Cartier Extra-Flat
Cartier Drive de Cartier Extra-Flat

Na koniec cena. W przypadku wersji w stali to 4.500EUR (~19.000PLN). Koperta z żółtego złota winduje ją do 12.500EUR (~52.500PLN). Plus podatki.

Cartier Drive de Cartier

Producent Cartier
Nazwa modelu Drive de Cartier
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu 430 MC
Rezerwa chodu (h) 36
Tarcza srebrna
Koperta stal lub żółte złoto
Średnica (mm) 38 x 39
Wysokość (mm) 6,6
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany