Basel 2014: Glashütte Original PanoMaticInverse

Jedną z tegorocznych nowości manufaktury Glashütte Original będzie kolejna odsłona charakterystycznego modelu Inverse – tym razem w wersji automatycznej.

Bardzo istotnym elementem dla każdej liczącej się zegarkowej manufaktury jest posiadanie w swoim portfolio modelu charakterystycznego – takiego, który zapewni marce rozpoznawalność i wyróżnienie na tle licznej przecież konkurencji. Dla Glashütte Original, dziś drugiego po Lange&Sohne gracza niemieckiej branży zegarkowej, taką „ikoną” jest pokazany w roku 2008 model PanoInverse. Jego „inność” polega na częściowym odwróceniu mechanizmu i przeniesieniu organu regulacyjnego zegarka na jego front, w połączeniu z brakiem fizycznej tarczy (jej rolę pełni płyta główna werku). Dotychczas PanoInverse dostępny był tylko w wersji manualnej (Calibre 66) – lada moment pojawi się jego nowa, automatyczna wersja.

PanoMaticInverse
PanoMaticInverse

PanoMaticInverse napędzać będzie manufaktury, automatyczny kaliber 91-02. Werk zachowuje estetyczne właściwości serii Inverse – przeniesiony na przód wychwyt z podwójną regulacją w formie łabędziej szyi i pełnym, ręcznie grawerowanym mostkiem oraz płytę ¾ z rodowaną powłoką i pasami Glashütte. Naciąg automatyczny w formie dużego, centralnego rotoru z 21ct złotą masą zamachową i logo GO zapewnia 42h rezerwy chodu. Piękne dekoracje kalibru to także groszkowanie, wypolerowane krawędzie płyt i mostków, niebieskie śrubki i złote grawery. Funkcje z kolei to mała tarczka odmierzająca godziny i minuty, wkomponowana weń mniejsza tarczka sekundnika i okienko dużej daty (tzw. Panorama Date).

PanoMaticInverse
PanoMaticInverse

Opakowanie kalibru 91-02 to złota (18ct różowe złoto) albo stalowa koperta średnicy 42mm (WR 50m) z dwoma szafirowymi szkłami i skórzanym paskiem. Model złoty otrzymał brązową skórę nubuk, model stalowy czarnego aligatora. Oba z zatrzaskiwanym zapięciem.

Więcej nowości Glashütte Original już wkrótce prosto z BaselWorld 2014.