Basel 2014: Breitling Navitimer

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów Breitling przygotował nową, powiększoną wersję kultowego Navitimera plus model z komplikacją GMT. Wszystko na manufakturowych werkach.

Nie ma cienia wątpliwości, że to właśnie Navitimer, zegarek stworzony w roku 1952 dla wszelkiej maści adeptów pilotażu, jest najbardziej kultową pozycją w portfolio manufaktury Breitling. Zegarek produkowany nieprzerwanie od daty swojej premiery ponad półwieku temu ciągle ma grono zagorzałych fanów, którzy preferują jego specyficzną stylistykę, ogromną funkcjonalność jak i charakter, którego Navitimerowi odmówić nie można. Na tegorocznym BaselWorld Breitling zaprezentował kolejne, nowe wcielenie legendy w powiększonych lecz zachowujących wszelkie detale oryginału wersjach.

Navitimer 01

Model 01 to chronograf wyposażony w manufakturowy, automatyczny kaliber (70h rezerwy chodu, 4Hz, licznik 30-minutowy i 12-godzinny) z nową, 46mm kopertą ze stali albo różowego złota (limitacja 200 sztuk).

Navitimer 01
Navitimer 01

Dwa stalowe modele (na skórzanych paskach albo stalowej, wypolerowanej bransolecie) mają czarno-białą lub niebieską tarczę i cały zestaw wskazań oraz funkcji doskonale znany już z poprzednich modeli serii. Do koperty dołożono szafirowy dekiel z widokiem na mechanizm. Ceny rozpoczną się od 6.870Euro (~29.000PLN).

Navitimer 01
Navitimer 01

Navitimer GMT

W wersji z drugą strefą czasową (w formie centralnej wskazówki z czerwonym grotem) Navitimer otrzymał automatyczny kaliber B04 (na bazie 01) i jeszcze większą, 48mm kopertę w tych samych wariantach materiałowych i także z szafirowym deklem.

Navitimer GMT
Navitimer GMT

Modele w stali to czarno-biała lub tym razem srebrna tarcza z kilkoma czerwonymi indeksami. W złocie otrzymamy klasyczną, czarno-białą kompozycję.

Navitimer 1461 Black Steel

I na koniec jeszcze wariant Navitimera, który może okazać się największym rynkowym sukcesem. Jako że Breitling ma w zwyczaju prezentować czarne odsłony wszystkich swoich modeli, takową otrzymał również Navitimer w wersji 1461 czyli z 4-letnim kalendarzem (wymagającym korekty raz na 1461 dni) i fazami Księżyca.

Navitimer 1461 Black Steel
Navitimer 1461 Black Steel

Pokryta matową, czarną powłoką „Black Steel” koperta ma 48mm i tekstylny, czarny pasek z czarną klamerką.