Basel 2011: RADO D-Star

RADO D-Star stanowi odwołanie do dziedzictwa marki i jej pierwszego, odpornego na zarysowania zegarka DiaStar. Z okazji targów Baselworld 2011, czasomierz został przygotowany w specjalnej edycji.

Nowe Rado cechuje nietypowy, eliptyczny kształt koperty. Pasek z czarnego, matowego kauczuku jest całkowicie zintegrowany z kopertą zegarka. Na ringu – przy zewnętrznej części tarczy – zamieszczona została skala tachymetru. Bliżej jej centrum znajdują się trzy totalizatory: mała sekunda (na godz. 3), licznik 12-godzinny (na godz. 6) oraz licznik 30-minutowy (na godz. 9). Okienko daty szwajcarski producent ulokował na 4:30. Całość jest czytelna i przejrzysta. Doskonałe uzupełnienie kompozycji tarczy stanowi centralna wskazówka sekundnika w kolorze czerwonym, zakończona grotem w kształcie strzałki. Wskazówki godzinowa i minutowa (częściowo szkieletowane) zostały wypełnione substancją luminescencyjną.

Wybrane przez Rado połączenie zaawansowanej technologicznie ceramiki i kauczuku, to fuzja materiałów idealnie dopasowanych do sportowego stylu i rozpoznawalnego designu szwajcarskiego producenta.

Edycja limitowana do 1111 sztuk.

źródło: Swatch Group Polska
opracowanie: Tomasz Kiełtyka