Basel 2011: BR S Heritage & BR S Steel

Litera S – pojawiająca się w nazwie nowego modelu Bell&Ross – to skrót od słowa Smaller. Zegarek rzeczywiście jest mniejszy (mierzy 39mm) i cieńszy od sztandarowego BR 01. Producent stawia przy tym, jak zawsze, na czytelność i funkcjonalność.

W tym roku kolekcja zegarków AVIATION BR S wzbogaci się o dwa nowe modele: BR S Heritage oraz BR S Steel. Pierwszy z nich bazuje na ceramicznej kopercie. W drugim przypadku jest to stal. Oba czasomierze – ze względu na niewielkie rozmiary – mogą być noszone zarówno przez panie, jak i przez panów.

BR S Heritage
BR S Heritage

BR S Heritage to model, którego kopertę wykonano z czarnej, matowej ceramiki. Wskazówki, indeksy i cyfry w kolorze piasku oraz pasek w kolorze naturalnej skóry mają nadać zegarkowi wygląd vintage. Mi osobiście bardzo podoba się tarczka małej sekundy, umiejscowiona na godz. 6. Całość jest bardzo spójna i czytelna, co doskonale wpisuje się w filozofię marki Bell & Ross.

BR S Steel
BR S Steel

Drugi z modeli – BR S Steel – ma kopertę wykonaną z polerowano-satynowanej stali. Umieszczone na tarczy – pod szafirowym szkiełkiem – wskazówki, indeksy i cyfry pokryto w tym przypadku białą substancją luminescencyjną. Całość dostarczana jest na gumowym pasku.

„Sercem” obu czasomierzy jest kwarcowy mechanizm ETA. Zegarki są wodoodporne do 50m.

źródło: Bell & Ross
opracowanie: Tomasz Kiełtyka