A. Lange & Söhne 1815 „Homage to Walter Lange” – unikatowy, w stali i na szczytny cel

W maju tego roku pod młotek domu aukcyjnego Phillips w Genewie pójdzie unikatowy egzemplarz Lange & Söhne 1815 dedykowanego Walterowi Lange. Cały dochód z jego sprzedaży zasili fundację wspierającą potrzebujące dzieci.

Rok 2018 jest dla Lange rokiem szczególnym. Zmarłemu rok temu Walterowi Lange manufaktura poświęciła całą kolekcję zegarków z jego ukochaną oraz nigdy nie zrealizowaną za życia komplikacją skaczącej i dowolnie zatrzymywanej sekundy. O tym modelu napisaliśmy już przedpremierowo TUTAJ. W Genewie zobaczyliśmy jeszcze jeden, wyjątkowy egzemplarz.

Lange nie robi zegarków w stali prawie nigdy, trzymając ten w sumie pospolity materiał tylko na bardzo wyjątkowe okazje. Uczczenie pamięci po seniorze Lange z całą stanowczością jest jedną z nich.

Unikatowy egzemplarz 1815 „Walter Lange” wyróżnia zrobiona z polerowano-satynowanej stali koperta i zamknięty w niej cyferblat, wykonany z czarnej, połyskującej emalii. Technicznie i mechanicznie zegarek ma wszystko to, co wspomniane już, limitowane wersje w białym, żółtym i różowym złocie (czytaj TUTAJ).

A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”

Licytacją i sprzedażą zegarka zajmie się nie kto inny, jak guru aukcyjnego rynku zegarkowego – Aurel Bacs. Licytacja domu Phillips in Association with Bacs & Russo odbędzie się w weekend 12-13 maja w Genewie, jako cześć „The Geneva Watch Auction: SEVEN”. Cały dochód z licytacji – z dużym prawdopodobieństwem rekordowy w historii aukcyjnej Lange & Söhne – przekazany zostanie fundacji Children Action. Organizacja założona w roku 1994 przez szwajcara Bernarda Sabriera wspiera dzieci ze środowisk mniej uprzywilejowanych. Do tej pory z jej wsparcia skorzystało ponad 80.000 dzieci na całym świecie. Walter Lange zawsze cenił sobie dobroczynność, a nowe pokolenie było jego oczkiem w głowie i przyczynkiem największej troski. Bacs podczas kolacji przyjaciół Lange w Genewie powiedział, że „wypłacze z siebie duszę, by wylicytować za ten zegarek jak największą cenę„. Oceniając po tym, co zrobił z Daytoną Paula Newmana, nie wypada w niego wątpić.

Aurel Bacs (drugi od lewej) i Wilhelm Schmid (CEO Lange)
Aurel Bacs (drugi od lewej) i Wilhelm Schmid (CEO Lange)

A. Lange & Söhne 1815 "Homage to Walter Lange"

ProducentA. Lange & Söhne
Nazwa modelu1815 "Homage to Walter Lange"
Mechanizmmanualny
Symbol mechanizmuL1924
Rezerwa chodu (h)54
Tarczaczarna, emaliowana
Kopertastal
Średnica (mm)40,5
Wysokość (mm)10,7
Pasekskórzany
Limitacja1