A. Lange & Söhne 1815 „Homage to Walter Lange” – unikatowy, w stali i na szczytny cel

W maju tego roku pod młotek domu aukcyjnego Phillips w Genewie pójdzie unikatowy egzemplarz Lange & Söhne 1815 dedykowanego Walterowi Lange. Cały dochód z jego sprzedaży zasili fundację wspierającą potrzebujące dzieci.

Rok 2018 jest dla Lange rokiem szczególnym. Zmarłemu rok temu Walterowi Lange manufaktura poświęciła całą kolekcję zegarków z jego ukochaną oraz nigdy nie zrealizowaną za życia komplikacją skaczącej i dowolnie zatrzymywanej sekundy. O tym modelu napisaliśmy już przedpremierowo TUTAJ. W Genewie zobaczyliśmy jeszcze jeden, wyjątkowy egzemplarz.

Lange nie robi zegarków w stali prawie nigdy, trzymając ten w sumie pospolity materiał tylko na bardzo wyjątkowe okazje. Uczczenie pamięci po seniorze Lange z całą stanowczością jest jedną z nich.

Unikatowy egzemplarz 1815 „Walter Lange” wyróżnia zrobiona z polerowano-satynowanej stali koperta i zamknięty w niej cyferblat, wykonany z czarnej, połyskującej emalii. Technicznie i mechanicznie zegarek ma wszystko to, co wspomniane już, limitowane wersje w białym, żółtym i różowym złocie (czytaj TUTAJ).

A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”
A. Lange & Söhne 1815 “Homage to Walter Lange”

Licytacją i sprzedażą zegarka zajmie się nie kto inny, jak guru aukcyjnego rynku zegarkowego – Aurel Bacs. Licytacja domu Phillips in Association with Bacs & Russo odbędzie się w weekend 12-13 maja w Genewie, jako cześć „The Geneva Watch Auction: SEVEN”. Cały dochód z licytacji – z dużym prawdopodobieństwem rekordowy w historii aukcyjnej Lange & Söhne – przekazany zostanie fundacji Children Action. Organizacja założona w roku 1994 przez szwajcara Bernarda Sabriera wspiera dzieci ze środowisk mniej uprzywilejowanych. Do tej pory z jej wsparcia skorzystało ponad 80.000 dzieci na całym świecie. Walter Lange zawsze cenił sobie dobroczynność, a nowe pokolenie było jego oczkiem w głowie i przyczynkiem największej troski. Bacs podczas kolacji przyjaciół Lange w Genewie powiedział, że „wypłacze z siebie duszę, by wylicytować za ten zegarek jak największą cenę„. Oceniając po tym, co zrobił z Daytoną Paula Newmana, nie wypada w niego wątpić.

Aurel Bacs (drugi od lewej) i Wilhelm Schmid (CEO Lange)
Aurel Bacs (drugi od lewej) i Wilhelm Schmid (CEO Lange)

A. Lange & Söhne 1815 "Homage to Walter Lange"

Producent A. Lange & Söhne
Nazwa modelu 1815 "Homage to Walter Lange"
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu L1924
Rezerwa chodu (h) 54
Tarcza czarna, emaliowana
Koperta stal
Średnica (mm) 40,5
Wysokość (mm) 10,7
Pasek skórzany
Limitacja 1