Vacheron Constantin Overseas Dual Time z czarną tarczą [cena]

Przygotowany z myślą o osobach korzystających ze wskazania czasu w dwóch strefach model Dual Time od manufaktury Vacheron Constantin od teraz dostępny będzie również z klasycznym, czarnym cyferblatem.

Zmiana koloru tarczy zdecydowanie nie czyni nowego zegarka, ale czasami potrafi przynieść zaskakujące rezultaty i dość gruntownie odmienić jego oblicze. To, co z białym cyferblatem wydawało się zwykłe i nudne, w ciemniejszej barwie nabiera nowego wymiaru (i odwrotnie). Dokładnie tak było z najnowszą odsłoną Overseas. Premierowo Vacheron pokazał ją na SIHH 2018 w wersji srebrnej i niebieskiej, ale dopiero czarny wariant, zaprezentowany wiele miesięcy później, uwydatnił cały urok tego sportowego modelu (przynajmniej w naszej ocenie). Teraz czarna tarcza trafi do Overseas Dula Time, czyli referencji wyposażonej we wskazanie czasu w dwóch strefach czasowych jednocześnie.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Technicznie nowy Overseas niczym nie różni się od modeli pokazanych dwa lata temu – tych, które zobaczyliśmy i pokazaliśmy Wam przy okazji Dubai Watch Week. Stalowa koperta zegarka ma 41 mm średnicy, 12,8 mm grubości, dwa szafirowe szkła oraz zintegrowaną, stalową bransoletę. Jej ogniwa, wykończone satynowaniem, uformowane są w charakterystyczny kształt krzyża maltańskiego, znaczka firmowego VC.

Rozłożone na czarnym, połyskującym cyferblacie wskazania to GMT w formie centralnej, zakończonej czerwonym grotem wskazówki, wskazanie AM/PM na godz.9 oraz analogowy datownik u dołu.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Napędem 6 wskazówek zegarka zajmuje się automatyczny kaliber 5110 DT. Widoczna przez okienko dekla konstrukcja, zwieńczona masywnym, złotym wahnikiem, ma 60h rezerwy chodu. Wskazanie czasu w drugiej strefie przestawia się zakręcanym przyciskiem w kopercie, na wysokości godz.4.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Jak wszystkie modele z serii Overseas, tak i ten sprzedawany będzie w pełnym pakiecie. Poza stalową bransoletą kupujący otrzyma również pasek ze skóry aligatora oraz gumę i dodatkowe zapięcie motylkowe. Oba paski wyposażono w system szybkiej zmiany, co wydatnie ułatwi życie przyszłym właścicielom. Egzemplarz zegarka wyceniono na 25 000 EUR (~107 300 PLN).

Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Producent Vacheron Constantin
Nazwa modelu Overseas Dual Time
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 5110 DT
Rezerwa chodu (h) 60
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wysokość (mm) 12,8
Wodoszczelność 150m
Pasek skórzany, bransoleta, gumowy
Cena (PLN) 107300