Vacheron Constantin Overseas – z czarnymi tarczami [cena]

Sportowa kolekcja manufaktury Vacheron Constantin wzbogaciła się o nowe referencje modeli z trzema wskazówkami i z chronografem. Wyróżnia je lakierowany, dodający klasy, czarny cyferblat.

Overseas w najnowszej wersji zadebiutował rynkowo w roku 2016, jako kolejne wcielenie zegarka oryginalnie zaprojektowanego 20 lat temu. Obecne kolekcja składa się z kilkunastu modeli: od prostego automatu po modele Ultra-Thin, w tym wariant z wiecznym kalendarzem (patrz TUTAJ i TUTAJ). Dzisiaj linia wzbogaca się o dwie nowe referencje – z czarnymi tarczami.

Lifting, a właściwie rozszerzenie kolekcji, dotyczy dwóch modeli – trzywskazówkowca i chronografu. Oba dostały lakierowany, błyszczący cyferblat z nakładanymi indeksami z białego złota i złotymi wskazówkami. Na dokładkę w chronografie projektanci pokusili się o tarcze „reversed panda”, czyli połączenie czarnej bazy z białymi subtarczami (wykończonymi szlifem ślimakowym). To w rezultacie daje zegarkowi zupełnie nowego, sportowo-eleganckiego charakteru, nieco w klimacie vintage.

Vacheron Constantin Overseas Chronograph
Vacheron Constantin Overseas Chronograph

Reszta jest identyczna z dotychczas dostępnymi wersjami. Automat ma 41 mm średnicy, 11 mm grubości i kaliber 5100 z datą i 60h rezerwą chodu w środku, pod szafirowym deklem. Chronograf jest nieco większy – 42,5 x 13,7 mm – i napędzany kalibrem 5200 z kołem kolumnowym, datą i 52h rezerwą chodu. Oba mechanizmy wykończone są w standardzie Pieczęci Genewskiej, nadawanej całemu, gotowemu zegarkowi.

Vacheron Constantin Overseas
Vacheron Constantin Overseas

Zegarki sprzedawane będą w zestawie z bransoletą i dwoma dodatkowymi paskami – z czarnej skóry aligatora i czarnej gumy. System szybkiej zmiany bez konieczności użycia narzędzi znacznie ułatwi żąglowanie nimi w praktycznie dowolnym momencie. Za Overseas Automatic trzeba zapłacić 20.000EUR (~83.250PLN), za Overseas Chronograph 28.000EUR (~116.500PLN).

Vacheron Constantin Overseas
Vacheron Constantin Overseas

Vacheron Constantin Overseas

Producent Vacheron Constantin
Nazwa modelu Overseas
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 5100
Rezerwa chodu (h) 60
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wodoszczelność 150m
Pasek skórzany, bransoleta, kauczukowy