Vacheron Constantin Overseas Dual Time – SIHH 2018 [dostępność, cena]

Odświeżona dwa lata temu kolekcja Overseas od Vacheron Constantin doczekała się wersji z kolejną po chronografie komplikacją – wskazaniem czasu w drugiej strefie. Dual Time łączy w sobie sportowy i casualowy charakter zegarka na co dzień.

Każda (no, może prawie każda) z szanujących się manufaktur z zegarkowego topu ma w swojej ofercie zegarek o sportowym charakterze. Jeśli nie stricte sportowy, to chociaż o sportowo-casualowym zacięciu. U Vacherona taką rolę pełni od dawien dawna linia Overseas, premierowo pokazana nie tak dawno, bo raptem 21 lat temu. Na SIHH w 2017 roku, przy okazji okrągłych urodzin, kolekcja otrzymała odświeżony design i komplikacje. Tegoroczny Dubai Watch Week jest z kolei areną premiery wersji Dual Time – Overseasa wyposażonego we wskazanie czasu w drugiej strefie.

Stylistycznie Overseas DT powiela oczywiście elementy pozostałych modeli serii, na czele ze specyficznym bezelem, sygnowaną krzyżem maltańskim koronką i detalami cyferblatu. Jest oczywiście manufakturowy kaliber automatyczny (5110 DT, 60h rezerwy, 4Hz) i nowa, choć obecna już we wcześniejszych wersjach zegarka funkcja.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Za wskazanie Dual Time i czas domowy odpowiada umocowana centralnie wskazówka z grotem i połączone z nią wskazanie dzień/noc na godz.9. Analogowy datownik na godz.6 sprzęgnięto ze wskazaniem czasu lokalnego, czyli typowym zestawem trzech wskazówek: godzinowej, minutowej i sekundowej.

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time

Zegarek trafi do sprzedaży w wersji ze stali albo w różowym złocie. W obu wariantach ma 41mm średnicy, 12.8mm grubości i WR na poziomie 15 bar. W stali wybrać można między srebrną a niebieską tarczą. W złocie cyferblat jest srebrny. Stalówka dostarczona będzie nowemu właścicielowi na stalowej bransolecie, ale w zestawie znajdzie się również pasek ze skóry aligatora i guma.

Zgarki powinny trafić do salonów w lutym 2018 roku. Za model w stali trzeba będzie zapłacić 25.200EUR (~107.000PLN). Złoty to koszt 40.300EUR (~171.000PLN).

Vacheron Constantin Overseas Dual Time
Vacheron Constantin Overseas Dual Time