Undone Peanuts „One World” – Snoopy i personalizacja [dostępność, cena]

Założona w Hong Kongu marka Undone postawiła w swoich zegarkach na możliwość ich personalizacji. Najnowsza kolekcja firmy opiera się o bohaterów kreskówki „Fistaszki”, na czele z legendarnym psem Snoopym.

To już druga w ciągu ostatnich kilku dni okazja, by zaprezentować Wam zegarek z uwiecznionym na cyferblacie wizerunkiem Snoopyego, kreskówkowego bohatera bajki, w zegarkach dotychczas znanego głównie za sprawa Omegi. Po Snoopym w wydaniu Timexa (czytaj TUTAJ) przyszła pora na Undone – markę, o której dość głośno jest już od pewno czasu. Projekt Undone powstał w Hong Kongu w 2014 roku, jako efekt współpracy kilku pasjonatów z doświadczeniem w branży zegarkowej. Jego założeniem jest produkcja niedrogich, tworzonych od A do Z w Azji, dobrej jakości zegarków z możliwością szerokiej personalizacji i zaprojektowania całkowicie indywidualnego produktu. Chociaż od debiutu marki minęło już trochę czasu, piszemy o niej dopiero teraz – przy okazji kolejnej ciekawej i wdzięcznej współpracy. Partnerem Undone zostały… postaci z kreskówki, u nas znanej pod tytułem „Fistaszki”.

Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”

Fistaszki opowiadają o losach Charliego Browna, jego psa imieniem Snoopy, sarkastycznej Lucy i „gangu” ich mniej lub bardziej dziwnych znajomych. Narysowany przez Charlesa M. Schulza komiks pierwszy raz ukazał się w październiku 1950 roku i w różnych odsłonach powstaje po dziś dzień. Teraz bohaterowie Fistaszków trafili na tarcze zegarków Undone, w kilku różnych interpretacjach, jednej wersji limitowanej i dwóch opcjach rozmiarowych.

Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”

Undone Peanuts „One World” można sobie sprawić w 40 mm kopercie ze stopniowanym albo w 41 mm kopercie z zaopatrzonym w skalę tachymetru bezelem. W obu wersjach marka wykorzystała utwardzone szkło mineralne i hybrydowy, mechaniczno-kwarcowy kaliber Seiko (VK61 i VK64). Jego hybrydowość polega na połączeniu kwarcowego regulatora i mechanicznego modułu stopera, z płynnie odmierzającym sekundy sekundnikiem.

Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”

Flagowcem kolekcji jest limitowany w liczbie 150 egzemplarzy model w czarnej, 40 mm kopercie z pełnym, grawerowanym deklem i tarczą typu „panda” – białą z czarnymi totalizatorami. Na wysokości godz.12 na tarczę trafiło nazwisko autora „Fistaszków” a po przeciwnej stronie umieszczono Snoopiego w towarzystwie małego ptaszka Woodstocka. Każdy egzemplarz zegarka dostarczony będzie z dwoma paskami ze skóry i w specjalnym pudełku. Za jeden zapłacić trzeba 450 USD (~1 700 PLN).

Nielimitowana kolekcja Peanuts „One World” składa się z kilku kolorowych oraz atrakcyjnych wizualnie modeli, w różnych interpretacjach i ujęciach postaci z bajki. Zegarki, dostępne we wspomnianych dwóch wersjach koperty (w stali, czarnym albo złotym PVD), mają skórzane paski i przeszklone dekle z kolorową grafiką. Mniejszy model wyceniono na 330 USD (~1 250 PLN), większy na 410 USD (~1 550 PLN). Ewentualna personalizacja mieści się w cenach katalogowych modeli.

Swoje Undone Peanuts „One World” możecie zamówić na oficjalnej stronie marki TUTAJ.

Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”
Undone Peanuts „One World”

Undone Peanuts "One World"

Producent Undone
Nazwa modelu Peanuts "One World"
Mechanizm kwarcowy
Symbol mechanizmu Seiko
Koperta stal
Średnica (mm) 40, 41
Wysokość (mm) 12,7, 13,5
Wodoszczelność 30m
Pasek skórzany
Cena (PLN) od 1,250