Ulysse Nardin Classico Manufacture Grand Feu – SIHH 2018 [cena]

W portfolio kojarzonej ze stylistyczną ekstrawagancją marki Ulysse Nardin model Classico Manufacture robi nader tradycyjne wrażenie. Niebawem zegarek dostępny będzie w dwóch nowych kolorach emalii.

O Ulysse Nardin Classico Manufacture pisaliśmy już przy okazji ubiegłorocznego SIHH. To na tych styczniowych, genewskich targach UN pokazał wersję z giloszowanym, niebieskim cyferblatem, na który zaaplikowano warstwę przezroczystej emalii. Za jej wykonaniem stało należące do firmy studio Donze Cadrans. W tym samym miejscu powstają cyferblaty dwóch nowych referencji Classico Manufacture.

Jedną z nich zrobiono z klasycznej, białej emalii, z namalowanymi, czarnymi aplikacjami i zestawem rzymskich indeksów. Druga to trudniejsza w procesie wypalania emalia w kolorze głębokiej czerni, z kontrastowymi, białymi aplikacjami. W obu znajdziemy mały sekundnik na godz.6 i dyskretnie wkomponowane w niego, okrągłe okienko datownika.

Ulysse Nardin Classico Manufacture Grand Feu
Ulysse Nardin Classico Manufacture Grand Feu

Technicznie oba zegarki nie różnią się niczym od wspomnianego, niebieskiego poprzednika. Oba mają tę samą, 40 mm kopertę ze stali z krótkimi, wyciętymi uszami, dwa szafirowe szkła, pasek ze skóry aligatora i manufakturowy mechanizm. Automatyczny kaliber UN-320 z krzemowymi elementami wychwytu ma 48h rezerwy chodu, korektę datownika w obie strony (do przodu oraz do tyłu) i dwa certyfikaty chronometryczne: standardowy COSC i wewnętrzny Ulysse Nardin Certificate.

Niezależnie od koloru emalii zegarki wyceniono na 8.800EUR (~36.500PLN). Oficjalna premiera na SIHH 2018.

Ulysse Nardin Classico Manufacture Grand Feu
Ulysse Nardin Classico Manufacture Grand Feu