TAG Heuer oficjalnym partnerem Astona Martina

Podczas odbywających się w Szwajcarii targów Geneva Motor Show ogłoszono rozpoczęcie współpracy pomiędzy TAG Heuerem a Astonem Martinem. Pierwszym owocem tego związku są dwa chronografy: mechaniczna Carrera Heuer 01 oraz kwarcowa Formula 1.

Szybkie i sportowe samochody mają wiele wspólnego z zegarkami. W obu przypadkach liczy się precyzja wykonania oraz… dokładny pomiar czasu. Ten ostatni jest szczególnie istotny podczas wyścigów. Nic dziwnego, że producenci aut przyciągają do siebie wytwórców czasomierzy. O związkach jednych i drugich pisaliśmy obszernie w cyklu artykułów „Zegarki i motoryzacja”.

Aston Martin, brytyjski producent samochodów – przez wielu kojarzony z przygodami agenta Jamesa Bonda – jeszcze kilka lat temu zegarkowo związany był z manufakturą Jaeger-LeCoultre. Teraz legendarny twórca serii modeli DB ogłosił rozpoczęcie współpracy z TAG Heuerem. Na początek w szwajcarskich warsztatach w La Chaux-de-Fonds przygotowano dwa nowe, sygnowane logo AM zegarki – jeden mechaniczny, jeden kwarcowy.

TAG Heuer Carrera Heuer 01 Aston Martin

TAG Heuer Carrera Heuer 01 Aston Martin
TAG Heuer Carrera Heuer 01 Aston Martin

Mechaniczna Carrera Heuer 01 otrzymała szkieletowaną tarczę, ozdobioną licznymi wycięciami w kształcie sześciokąta (wzór ten określany jest mianem plastra miodu), które nawiązują do dodatków w najnowszej wersji modelu Vantage. Inne elementy inspirowane światem motoryzacji, to m.in. kształt uszu (rzekomo bardziej aerodynamiczne i odnoszące się do kształtu karoserii samochodu) i wcięcia w bocznej powierzchni 45 mm koperty (symbolizujące prędkość). Smaczkiem dla miłośników brytyjskiego producenta aut ma być logo Aston Martin widoczne na tarczce małej sekundy (na godz. 9) oraz nazwa wygrawerowana na ceramicznym pierścieniu. Wodoodporny do 100 metrów zegarek trafi do sprzedaży na gumowym pasku z przetłoczeniami.


TAG Heuer Formula 1 Aston Martin

TAG Heuer Formula 1 Aston Martin
TAG Heuer Formula 1 Aston Martin

Druga z nowości to prosta, kwarcowa „formułka” w 43 mm kopercie ze stali o klasie wodoszczelności 200 metrów. Zegarek zadedykowano brytyjskiemu zespołowi wyścigowemu Aston Martin Racing o czym przypomina napis na aluminiowej wkładce bezela. Logo AM – podobnie jak liczne dodatki typu przeszycia czarnego, skórzanego paska – wykonano w kolorze limonki.